• Tłumacz języka migowego

Autor Bogdan Iwaszko

Ostatnie artykuły

 • Służba zdalna, praca zdalna - pierwsze refleksje

  Służba zdalna, praca zdalna - pierwsze refleksje

  Ostatnia nowelizacja Kodeksu pracy przyniosła wiele zmian w kwestiach świadczenia pracy w formie zdalnej. Co to oznacza dla pracowników i funkcjonariuszy?

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-05-18
 • Co do czego się zalicza?

  Co do czego się zalicza?

  Często słyszy się pytania: czy studia liczą się do wysługi?, czy praca cywilna liczy się do emerytury?, czy urlop wychowawczy liczy się do służby? Zagadnienie „zaliczania” jest skomplikowane i na powyższe pytania nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Pojęcie to można zdefiniować jako uwzględnienie pewnych okresów do określonych celów, skutkujące uzyskaniem konkretnych praw lub wzrostem jakiegoś świadczenia.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Prawo wyboru emerytury

  Prawo wyboru emerytury

  Niektórzy strażacy po lekturze artykułu pt. „Nowelizacja ustawy emerytalnej” (PP nr 10/2022) są zaniepokojeni koniecznością wyboru zasad obliczania wysokości przysługującej emerytury policyjnej. W związku z tym warto przedstawić bardziej szczegółowe wyjaśnienia w tym zakresie.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2023-01-26
 • Strażak w ciąży

  Strażak w ciąży

  Grudzień to miesiąc, w którym chrześcijanie świętują narodziny Jezusa. Powiększenie rodziny niesie ze sobą dużą radość, ale i dużą odpowiedzialność. Dobrze jest być gotowym na pewne ewentualności, a przede wszystkim - wiedzieć, co na taką sytuację kodeks pracy.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2021-12-10
 • Nowe świadczenie dla strażaków

  Nowe świadczenie dla strażaków

  Doświadczeni funkcjonariusze PSP, którzy zdecydują się na pozostanie w służbie, mogą liczyć na dodatkowe świadczenie pieniężne. 1 października 2020 r. weszła w życie ustawa, która reguluje zasady jego przyznawania.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2020-10-29
wszystkie artykuły autora

do góry