• Tłumacz języka migowego

Autor Karol Kierzkowski

Ostatnie artykuły

 • O prewencji społecznej w PSP

  O prewencji społecznej w PSP

  W dniach 24-25 września w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej odbyła się konferencja „Prewencja społeczna PSP na terenie województwa mazowieckiego”. Została zorganizowana w rewitalizowanym obiekcie z 1878 r., siedzibie dawnego oddziału V Warszawskiej Straży Ogniowej. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz komendanci powiatowi i miejscy PSP z terenu woj. mazowieckiego.

  Dział
  Różności
  Data publikacji
  2020-10-14
 • Strażacki opór

  Strażacki opór

  1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. 

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2017-09-29
 • Ochrona Kampinosu

  Ochrona Kampinosu

  Ćwiczenia pod kryptonimem „Kampinos 2016” odbyły się 14 października w Palmirach i Czosnowie (pow. nowodworski). W scenariuszu założono, że w oddziale 103 Kampinoskiego Parku Narodowego zauważony został pożar. Jego powierzchnia początkowo obejmowała ok. 5 ha lasu, jednak szybko się rozprzestrzeniał w kierunku zabudowań mieszkalnych w okolicy Palmir. Ostatecznie objął powierzchnię 200 ha lasu.

  Dział
  Różności
  Data publikacji
  2016-11-17
 • Strażackie utwory

  Strażackie utwory

  Poszczególne jednostki organizacyjne PSP w bardziej lub mniej świadomy sposób prowadzą politykę informacyjną i wizerunkową. Najpopularniejszą formą prezentacji dokonań strażaków jest informacja zamieszczona na stronie internetowej danej jednostki, wraz z fotografiami ubarwiającymi relację.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2015-05-29
wszystkie artykuły autora

do góry