• Tłumacz języka migowego

Autor Norbert Tuśnio

Ostatnie artykuły

 • Mgła - remedium na olej?

  Mgła - remedium na olej?

  Analizy przypadków pożarów grupy F, przeprowadzone badania oraz obliczenia teoretyczne dowodzą, że nieodpowiednie gaszenie płonącego oleju w pomieszczeniu prowadzi do nagłego wzrostu ciśnienia, nawet rzędu 100 mbar. To zaś spowodować może zniszczenie elementów konstrukcji budynku - okien, lekkich ścianek działowych, a nawet ścian z cegły.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-02-10
 • Konkurs technologiczny Droniada

  Konkurs technologiczny Droniada

  Jak pisze o sobie pomysłodawca konkursu - w poniedziałki jest prezesem Fundacji Instytut Mikromakro, we wtorki - wykładowcą w Collegium Civitas, gdzie tłumaczy studentom wczoraj, dziś i... pojutrze, w środy wraca do ukochanej historii, a w czwartki para się dziennikarstwem. W piątki natomiast wedle niektórych jest bezrobotny, ale na szczęście wówczas może zająć się organizacją Droniady.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2021-09-10
 • Metro w Dubaju

  Metro w Dubaju

  Wpadła mi ostatnio w ręce książka dla dzieci „Pod ziemią, pod wodą”, w której natrafiłem na taką informację: „Jest wiele miast, w których metro działa w pełni automatycznie i nie potrzebuje maszynisty. Najdłuższa taka linia ma prawie 75 kilometrów i znajduje się w Dubaju”. Postanowiłem to sprawdzić.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2021-04-01
 • Jingle bells, jingle… fires

  Jingle bells, jingle… fires

  Amerykańskie świąteczne pożary to nie tylko wymienione w artykule „Jak to robią za oceanem” (PP 9/2020) zdarzenia zainicjowane przez powszechnie wykorzystywane w tym okresie świece.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2021-01-18
 • Nie tylko na Śląsku

  Nie tylko na Śląsku

  Katastrofa budowlana na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w styczniu 2006 r. nie była jedyną, do której doszło podczas tamtej zimy w Europie. W jaki sposób można zapobiegać takim zdarzeniom?

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2021-01-08
wszystkie artykuły autora

do góry