• Tłumacz języka migowego

Autor Norbert Tuśnio

Ostatnie artykuły

 • Cyberbezpieczeństwo w straży pożarnej

  Cyberbezpieczeństwo w straży pożarnej

  Atrybutami przetwarzania informacji są poufność, integralność, dostępność i autentyczność. Cyberatak ma na celu ich naruszenie. Według raportu Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) do najważniejszych cyberzagrożeń należą obecnie: złośliwe oprogramowanie, ataki hakerskie i wyłudzanie informacji.

  Dział
  Aktualne wydanie Organizacja Temat numeru
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Gdy polem walki jest las

  Gdy polem walki jest las

  Właśnie mija 30. rocznica największego pożaru lasu, jaki miał miejsce w Polsce i Europie Środkowej po drugiej wojnie światowej. Powstał w nadleśnictwie Rudy Raciborskie, w świadomości społecznej pozostał jako pożar lasu w Kuźni Raciborskiej.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Mgła - remedium na olej?

  Mgła - remedium na olej?

  Analizy przypadków pożarów grupy F, przeprowadzone badania oraz obliczenia teoretyczne dowodzą, że nieodpowiednie gaszenie płonącego oleju w pomieszczeniu prowadzi do nagłego wzrostu ciśnienia, nawet rzędu 100 mbar. To zaś spowodować może zniszczenie elementów konstrukcji budynku - okien, lekkich ścianek działowych, a nawet ścian z cegły.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-02-10
 • Konkurs technologiczny Droniada

  Konkurs technologiczny Droniada

  Jak pisze o sobie pomysłodawca konkursu - w poniedziałki jest prezesem Fundacji Instytut Mikromakro, we wtorki - wykładowcą w Collegium Civitas, gdzie tłumaczy studentom wczoraj, dziś i... pojutrze, w środy wraca do ukochanej historii, a w czwartki para się dziennikarstwem. W piątki natomiast wedle niektórych jest bezrobotny, ale na szczęście wówczas może zająć się organizacją Droniady.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2021-09-10
 • Metro w Dubaju

  Metro w Dubaju

  Wpadła mi ostatnio w ręce książka dla dzieci „Pod ziemią, pod wodą”, w której natrafiłem na taką informację: „Jest wiele miast, w których metro działa w pełni automatycznie i nie potrzebuje maszynisty. Najdłuższa taka linia ma prawie 75 kilometrów i znajduje się w Dubaju”. Postanowiłem to sprawdzić.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2021-04-01
wszystkie artykuły autora

do góry