• Tłumacz języka migowego
Różności

Zawsze pod ręką

8 Marca 2018

„Handbook taktyczny strażaka-ratownika” stanowi pozycję obowiązkową dla każdego strażaka – zarówno zawodowego, jak i ochotnika. To pierwsze polskie, w pełni autorskie wydawnictwo znanego z publikacji w naszym miesięczniku st. kpt. Rafała Podlasińskiego.

 Handbook jest prawdziwym kompendium podstawowej wiedzy strażackiej. Znajdziemy w nim tabele przeliczeniowe, algorytmy postępowania, oznaczenia np. materiałów niebezpiecznych i poglądowe grafiki ułatwiające zastosowanie różnych technik w działaniach ratowniczych . Kody QR pozwalają na odtworzenie za pomocą smartfona filmików odsyłających do poszczególnych zagadnień. Wydrukowano go na papierze syntetycznym i spięto metalową spiralą. Jest dzięki temu odporny na wodę, środki chemiczne, promienie UV, tłuszcz oraz uszkodzenia mechaniczne. Ma niewielki rozmiar, co sprawia, że zmieści się w kieszeni. Można z niego skorzystać nawet podczas działań i potraktować jako jedno z narzędzi pracy strażaka, wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji na miejscu zdarzenia.

Publikację wzorowana jest na zachodnich handbookach operacyjnych. Czytelny spis treści z wykorzystaniem kolorów ułatwiający odnalezienie konkretnego zakresu informacji i szerokie spektrum poruszanych zagadnień czynią z niego niezastąpiony kieszonkowy niezbędnik dla każdego strażaka.

TB

luty 2018

do góry