• Tłumacz języka migowego
Różności

Walka z pożarami traw

11 Kwietnia 2019

Podczas briefingu prasowego, który odbył się 22 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 w Warszawie, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowali kampanię społeczną „STOP pożarom traw”!

 - Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. Statystyki pokazują, że w 2018 r. doszło do ponad 48 tys. pożarów traw. (…) Mamy problem z mentalnością i świadomością ludzi, panuje błędne przekonanie, że wypalanie traw użyźnia glebę - podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Jak poinformował komendant główny PSP, w ubiegłym roku najwięcej tego rodzaju zdarzeń odnotowano właśnie w marcu i w kwietniu - aż 25 tys. Stanowiło to ponad 50 proc. wszystkich pożarów traw w ubiegłym roku. - Dlatego właśnie teraz chcemy dotrzeć z naszą kampanią do jak największej liczby osób, aby działać prewencyjnie, bowiem odbudowa lasu po pożarze trwa dziesiątki, a spalonych torfowisk setki lat - powiedział gen. brygadier Leszek Suski.

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” działa także strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl - można na niej znaleźć wszystkie informacje o akcji oraz pobrać materiały edukacyjne.

marzec 2019

do góry