• Tłumacz języka migowego
Różności

SGSP – nowy rozdział

30 Października 2015

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyło się ślubowanie pierwszego rocznika studentów stacjonarnych I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej. Naukę na strażackiej uczelni rozpocznie 90 podchorążych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Sejmu RP, Departamentu Ratownictwa i Ochrony Ludności MSW oraz kierownictwo PSP, na czele z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem i jego zastępcą nadbryg. Gustawem Mikołajczykiem, a także kadra i studenci SGSP, kapelani PSP oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych z SGSP wyższych uczelni.

Po ślubowaniu odbyła się immatrykulacja. Delegacja studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego otrzymała wyczekiwane indeksy z rąk rektora-komendanta nadbryg. Ryszarda Dąbrowy oraz dziekanów wydziałów. Łącznie na pierwszy rok studiów w SGSP, na dwóch jej wydziałach, przyjęte zostały 744 osoby: na WIBP – 581, na WIBC – 163.

Wykład inauguracyjny „Współpraca Polska – USA. Krótka historia ostatnich 400 lat, od czasów Ameryki Kolonialnej do Polsko-Amerykańskiego Projektu INFIRENET” wygłosił inicjator projektu William Peterson.

brom.

fot. Bogdan Romanowski

do góry