• Tłumacz języka migowego
Różności

Nowy zastępca komendanta głównego PSP

25 Stycznia 2016

Minister spraw wewnętrznych i administracji powołał bryg. mgr. inż. Marka Jasińskiego na stanowisko zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Nominację wręczył mu 29 grudnia ub. r. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jarosław Zieliński.

Bryg. Marek Jasiński urodził się 21 października 1964 r. w Żyrardowie. Służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 r. w IV Oddziale Zawodowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy. W 1995 r. został absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Od 1997 r. był m. in. oficerem w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie, gdzie w kolejnych latach zajmował stanowiska starszego oficera, kierownika sekcji oraz zastępcy naczelnika wydziału. W 2001 r. zdobył tytuł naukowy magistra zarządzania na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Dwa lata później ukończył studia podyplomowe w zakresie organizacji zamówień publicznych na Akademii Bydgoskiej. W latach 2005-2007 był komendantem powiatowym PSP w Legionowie. Od 2007 r. pełni służbę w KG PSP, początkowo jako dyrektor biura, a następnie doradca komendanta głównego PSP, m. in. do spraw logistyki, systemu kontroli zarządczej i zamówień publicznych. W roku 2011 ukończył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie kolejne studia podyplomowe na kierunku zarządzanie kryzysowe.

Za długoletnią służbę i zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej uhonorowany został m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Znakiem Związku oraz złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

red.

styczeń 2016

do góry