• Tłumacz języka migowego
Różności

Nowe lokum w Gryficach

3 Grudnia 2018

Akt

 

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryficach odbyła się 19 października. Wziął w niej udział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Dzięki środkom z rezerwy celowej i Programu modernizacji służb mundurowych możliwe stało się zrealizowanie planów przygotowanych jeszcze w 2008 r. Szacunkowy całkowity koszt nowej inwestycji wynosi 12 mln 851 tys. zł. Do 2020 r. powstanie kompleks o powierzchni użytkowej ponad 1300 m2. W jego skład wejdą obiekty dla jednostki ratowniczo-gaśniczej, pomieszczenia gospodarcze, część przeznaczona dla powiatowych struktur zarządzania kryzysowego, wspinalnia i bieżnia do szkolenia strażaków. Ponadto na realizację inwestycji w ramach Programu modernizacji zostały przesunięte dodatkowe środki w wysokości 2 mln 700 tys. zł.

W ramach Programu formacje podległe MSWiA otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych. Pieniądze te są wykorzystywane na rozbudowę i modernizację infrastruktury, podwyżki wynagrodzeń oraz zakupy nowoczesnego sprzętu. – Chcę was zapewnić, że program modernizacji to nie jest ostanie słowo, które powiedzieliśmy. Będziemy szukać dodatkowych środków – zapewnił szef MSWiA.

fot. Katarzyna Kretkiewicz
listopad 2018

do góry