• Tłumacz języka migowego
Różności

Narciarscy giganci

1 Kwietnia 2015

Na stacji narciarskiej Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim, połączone z V Familiadą Strażacką.

Ich organizatorami były Komenda Główna PSP, Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie, Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej. W mistrzostwach wzięło udział 16 drużyn – reprezentujących komendy wojewódzkie PSP, Komendę Główną PSP, Szkołę Główną Służby Pożarniczej, Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie oraz Centralną Szkołę PSP w Częstochowie. Uczestników sportowych zmagań powitał małopolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Mróz. Wśród blisko 90 zawodników byli m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz ze swoim zastępcą nadbryg. Markiem Kowalskim, mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Józef Galica i jego zastępca st. bryg. Janusz Szylar, a także podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Antoni Ostrowski.

Konkurencja slalom gigant przyniosła wiele emocji nie tylko zawodnikom, ale i licznie zgromadzonej publiczności. Po zaciętej walce pierwsze miejsce, z czasem 25,85 s, zdobył Jarosław Poloczek z KW PSP w Katowicach. Tuż za nim uplasował się Maciej Galica (26,13 s) z KW PSP w Krakowie, powtarzając swój wynik z poprzednich mistrzostw. Najniższy stopień podium zajął Mariusz Pustuła (26,29 s), również z KW PSP w Krakowie. W klasyfikacji drużynowej, tak jak podczas III Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim, po raz kolejny wygrała KW PSP w Krakowie, przed KW PSP w Katowicach. Trzecie miejsce wywalczyła KW PSP w Kielcach. W klasyfikacji kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Agnieszka Deberna z SGSP w Warszawie, drugie miejsce zajęła Dorota Wasiak, a trzecie Anna Łopacka – obie z KW PSP w Lublinie. W klasyfikacji komendantów zwyciężył… komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz. Uczynił to w doskonałym stylu, wyprzedzając na mecie Józefa Galicę i zastępcę podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jana Ziobrę.