• Tłumacz języka migowego
Różności

Manewry dla OSP

2 Lipca 2015

Manewry dla OSP

OSP Hecznarowice (woj. śląskie) wraz z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym (podstacja w Pisarzowicach) byli organizatorami II Manewrów Ratowniczych OSP, w których wzięło udział blisko 20 ochotniczych straży z województw małopolskiego i śląskiego. Strażacy mieli okazję poćwiczyć postępowanie z poszkodowanym, poczynając od momentu dotarcia do miejsca zdarzenia, aż po przekazanie ofiary zespołowi ratownictwa medycznego. Manewry miały również na celu upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych idei i wiedzy o działaniach ratowniczych. Manewry sędziowali ratownicy pogotowia ratunkowego, strażacy z JRG 1 w Bielsku-Białej oraz druhowie wywodzący się z naszych jednostek. Każda z drużyn miała do wykonania 10 zadań - pięć z zakresu ratownictwa medycznego i pięć zadań sprawnościowych.


Najlepszą drużyną w klasyfikacji ogólnej okazali się strażacy z OSP Wieprz przed OSP Wilamowice i OSP Pisarzowice. W zadaniach z zakresu ratownictwa medycznego, jak i zadaniach sprawnościowych bezkonkurencyjna była jednostka OSP Wieprz. Na manewrach obecni byli m.in.: wicewojewoda śląski Mirosław Szemla, zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku Białej st. bryg. Krzysztof Grygiel, burmistrz gm. Wilamowice Marian Trela, zastępca dowódcy JRG 1 w Bielsku-Białej mł. bryg. Witold Inerowicz, prezes Zarządu Gminnego ZW ZOSP RP w Wilamowicach Stanisław Nycz, komendant gminny Roman Jędrzejko, prezes OSP Bystra Grzegorz Gabor.

Wicewojewoda Mirosław Szemla wraz z prezesem OSP Hecznarowice Grzegorzem Pająkiem wręczyli zwycięskim drużynom puchary oraz nagrody rzeczowe, które ufundowali liczni sponsorzy. Najlepsza jednostka w zadaniach sprawnościowych otrzymała puchar komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej, a najlepsza w zadaniach medycznych - puchar dyrektora Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Więcej informacji o manewrach i galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej jednostki: www.osp.hecznarowice.pl oraz na profilu www.facebook.com/osp.hecznarowice.

Jacek Wójcik

do góry