• Tłumacz języka migowego
Różności

Bawiąc – uczyć!

21 Kwietnia 2016

Kształtowanie bezpiecznych zachowań u najmłodszych dzieci jest niezwykle ważne. Nieocenioną pomoc stanowią tu rzetelnie opracowane publikacje. Wydane przez Komendę Główną PSP „Przygody Ognika” to prawdziwe kompendium wiedzy o zagrożeniach, na które składa się podręcznik dla nauczyciela wraz z zeszytem ćwiczeń dla najmłodszych. Publikacja pomoże w przeprowadzeniu ciekawych zajęć dla dzieci upowszechniających odpowiednie zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

Podręcznik zawiera opowiadania edukacyjne o przygodach Ognika – postaci stworzonej na potrzeby działań edukacyjnych, informacje niezbędne nauczycielowi do przygotowania się do zajęć oraz karty pracy dla dzieci. Opowiadania poruszają tematy dotyczące zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w codziennym życiu i jednocześnie edukują, w jaki sposób sobie z nimi radzić. Istotnym elementem zajęć o bezpieczeństwie są też zaproponowane w podręczniku gry i zabawy ruchowe. W kartach ćwiczeń dzieci odnajdą zestawy różnego rodzaju łamigłówek, malowanek i krzyżówek. Rozwiązywanie ich będzie dla nich pouczającą zabawą

Informacje przekazane są w sposób przystępny i uporządkowany – tak by łatwo zapadały w pamięć. Jasno sformułowane polecenia zachęcają najmłodszych do wykonania zadań. Wydawnictwo dystrybuowane jest przez KG PSP.

red.

Podręcznik dla nauczyciela „Przygody Ognika” i Przygody Ognika – karty ćwiczeń dla dzieci [praca zbiorowa], Komenda Główna PSP, Warszawa 2015. 

Kwiecień 2016

do góry