• Tłumacz języka migowego

autor Michał Chmiel

Ostatnie artykuły

 • Logistyka długotrwałych akcji w PSP

  Logistyka długotrwałych akcji w PSP

  Skuteczne prowadzenie długotrwałych działań ratowniczo-gaśniczych wymaga zapewnienia zabezpieczenia logistycznego jednostek PSP, które działa też na rzecz innych podmiotów ratowniczych zaangażowanych w te działania. Składa się na to dostawa środków zaopatrzenia i usług logistycznych.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-09-25
 • Nowa odsłona ubrań specjalnych

  Nowa odsłona ubrań specjalnych

  Ubranie specjalne jest istotnym czynnikiem mającym gwarantować (choć nie samo w sobie i nie samo przez się) bezpieczeństwo pracy strażaka. O jego roli i znaczeniu w codziennych zmaganiach tysięcy strażaków nie trzeba nikogo przekonywać.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Fałszywe alarmy z SSP

  Fałszywe alarmy z SSP

  Poprawnie zaprojektowane systemy przeciwpożarowe pozwalają na bezzwłoczne rozpoznanie zagrożenia, sprawną ewakuację użytkowników oraz umożliwiają ugaszenie pożaru we wczesnej fazie jego rozwoju bądź ograniczenie jego skutków. Istotnym utrudnieniem są fałszywe alarmy. Mimo szeregu metod zabezpieczających przed ich powstawaniem wciąż stanowią znaczny procent wszystkich wykrytych zagrożeń.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Certyfikacja wczoraj i dziś

  Certyfikacja wczoraj i dziś

  Od momentu utworzenia w 1972 r. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie-Dębince (OBROP) - później Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy czuwał nad procesem wydawania dopuszczeń do użytku wyrobów służących ochronie przeciwpożarowej oraz prowadził działalność badawczą w obszarze certyfikacji i krajowych ocen technicznych.

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2022-07-13
wszystkie artykuły autora

do góry