• Tłumacz języka migowego

Autor Rafał Sołowin

Ostatnie artykuły

 • Na kryzysy straż pożarna

  Na kryzysy straż pożarna

  Kilka dni temu zadano mi pytanie: czy w związku z wybuchem wojny w Ukrainie oraz wywołanym przez to kryzysem migracyjnym w Polsce straż pożarna ma więcej zadań? Okazuje się, że wiedza na temat działań realizowanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym obszarze nie jest powszechna. Dlatego w niniejszym artykule postaram się Państwu przybliżyć ich zakres.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-04-11
 • Kalendarium misji

  Kalendarium misji

  6.08.2021 r. - pierwsze informacje na temat zapotrzebowania strony greckiej na pomoc międzynarodową w postaci sił lądowych (po wcześniejszej prośbie o samoloty gaśnicze) w związku z wielkopowierzchniowymi pożarami lasów pojawiły się w ciągu dnia. Po wstępnej analizie zapadła decyzja o sprawdzeniu gotowości wszystkich sześciu modułów GFFFV. W godzinach wieczornych do Stanowska Kierowania Komendanta Głównego PSP przekazano informację, że rząd RP zdecydował o zgłoszeniu oferty pomocy w postaci modułu GFFFV Poland.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2021-10-10
 • Na ratunek Szwecji

  Na ratunek Szwecji

  W lipcu tego roku strażacy w Szwecji zmagali się z pożarami lasów o niespotykanej dotychczas skali. Ze względu na długotrwałą i rozwijającą się sytuację pożarową rząd Szwecji zwrócił się o pomoc do międzynarodowej społeczności poprzez Unijny Mechanizm Ochrony Ludności. Polski rząd postanowił odpowiedzieć na tę prośbę.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2018-12-19
 • Na ratunek poza granicami kraju

  Na ratunek poza granicami kraju

  W związku z 25. rocznicą utworzenia Państwowej Straży Pożarnej warto wspomnieć o zaangażowaniu strażaków PSP w działania międzynarodowe. Nieśli pomoc poszkodowanym nie tylko w Europie, lecz także w innych rejonach świata.

  Dział
  Różności
  Data publikacji
  2017-06-06
wszystkie artykuły autora

do góry