• Tłumacz języka migowego

bryg. Anna Łańduch

Redaktor Naczelny
"Przeglądu Pożarniczego"

Ostatnie artykuły

 • Słowo wstępne 11/2022

  Słowo wstępne 11/2022

  Witamy okładką, która odbiega nieco stylistyką i na pierwszy rzut oka tematyką od naszego czasopisma. Jednak tylko pozornie. Bo któż z nas może dziś funkcjonować bez konta bankowego czy zakupów on-line? Wszystkich nas - czy to prywatnie, czy służbowo - dotyczy kwestia bezpieczeństwa w sieci, a tym samym zagrożenie wyłudzeniem informacji, atakiem hakerskim czy złośliwym oprogramowaniem.

  Dział
  Aktualne wydanie Słowo wstępne
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Ambulans w każdej gminie

  Ambulans w każdej gminie

  AB: To nic innego, jak wykorzystanie potencjału ratowniczego KSRG. Nie ma dzisiaj gminy bez jednostki OSP w KSRG. Do tego przynajmniej jeden ambulans w każdej komendzie powiatowej (miejskiej) PSP i mamy równomiernie rozłożone siły i środki w tej dziedzinie.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-10-17
 • Pierwszy doktor honoris causa

  Pierwszy doktor honoris causa

  Żywa legenda, kobieta żyleta, ikona, nasza profesor - określenia, którymi absolwenci WOSP, późniejszej SGSP, opisują prof. Melanię Pofit-Szczepańską, można by mnożyć. Nie dziwi nic, zważywszy że profesor uczyła kilka pokoleń strażaków, a zdanie egzaminu z jej przedmiotu miało wśród podchorążych wartość pierwszej gwiazdki z dwóch otrzymywanych w dniu promocji.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Generałowie o 30-leciu

  Generałowie o 30-leciu

  Rocznica powstania Państwowej Straży Pożarnej to okazja do uroczystości, wspomnień, podsumowań i refleksji, co dalej. W takiej atmosferze przebiegała konferencja pt. „XXX-lecie PSP z perspektywy Klubu Generałów PSP RP”.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Wspólnie po raz drugi

  Wspólnie po raz drugi

  Polska ekipa strażaków i policjantów pospieszyła z pomocą czeskim kolegom. Stawka była wysoka: ratowanie skarbu Czech - Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, wraz z jego zagrożonym symbolem - największą w Europie naturalną bramą skalną, czyli Bramą Pravcicką.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-08-16
wszystkie artykuły autora

do góry