• Tłumacz języka migowego

bryg. Anna Łańduch

Redaktor Naczelny
"Przeglądu Pożarniczego"

Ostatnie artykuły

 • Cierpliwość popłaca

  Cierpliwość popłaca

  Rozwijamy się, a to wymaga czasu. Nie od razu Rzym zbudowano. Niektóre zmiany w służbie, jak np. mundury, widzimy już teraz, a niektóre to inwestycje długoterminowe. Ich plony będziemy zbierali za kilka lat, ale warto na nie poczekać - mówi gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2023-09-12
 • Słowo wstępne 09/2023

  Słowo wstępne 09/2023

  Nic dwa razy się nie zdarza - wiemy z wiersza noblistki i poglądów Heraklita. Nie dziwi więc, że druga akcja pomocowa polskiego modułu GFFFV w Grecji, choć dokładnie w tym samym miejscu, z podobnymi zadaniami, przyniosła zupełnie nowe doświadczenia. W tym wydaniu oddajemy głos uczestnikom akcji, którzy zajmowali się jej różnorodnymi aspektami. A trzeba mieć świadomość, że organizacja wyjazdu, podróż kolumną z dziesiątkami samochodów i działanie na miejscu, kiedy z nieba leje się żar, rodzi nie tylko zmęczenie, ale i wiele problemów. 

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2023-09-12
 • Słowo wstępne 06/2023

  Słowo wstępne 06/2023

  Kto był w Norwegii ostatnimi czasy, ten zapamiętał jedno: ciszę na ulicach. To efekt powszechnego użytkowania samochodów elektrycznych. Czy nasze drogi zaleje cisza, czas pokaże. Jednakże polityka klimatyczna zdaje się mówić jedno - to nieuniknione, że Kowalski w nie tak odległej przyszłości będzie musiał się przerzucić z paliwa na prąd.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Słowo wstępne 05/2023

  Słowo wstępne 05/2023

  Polskie Radio, południe, słychać kroki, ich pogłos, a później znajomą melodię graną na trąbce. Kto z państwa ma takie wspomnienie? W czasach, kiedy radio było jednym z nielicznych mediów elektronicznych, biło z tego dźwięku coś magicznego i hipnotyzującego. Dziś hejnał z wieży mariackiej pewnie nie ma już takiej siły oddziaływania, ale nadal wabi turystów i pozostaje niezmiennie symbolem Krakowa oraz krakowskich strażaków. O czym przekonają się państwo, czytając tekst Marty Giziewicz „Władcy czasu”.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2023-05-18
 • W trybie zadaniowym

  W trybie zadaniowym

  Jedziemy tam ratować życie. Wchodzimy w tryb zadaniowy, bo to pomaga się skupić i być skutecznym. Dopiero później pojawia się świadomość skali tragedii. O akcji z perspektywy działania w strefie opowiada st. bryg. Sławomir Wojta, dowódca Zespołu Operacyjnego Bravo.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności W ogniu pytań
  Data publikacji
  2023-03-28
wszystkie artykuły autora

do góry