• Tłumacz języka migowego

Anna Łańduch

bryg. Anna Łańduch

Redaktor Naczelny
"Przeglądu Pożarniczego"

Ostatnie artykuły

 • Słowo wstępne 2022/05

  Słowo wstępne 2022/05

  Maj miesiącem strażaków. Od lat niezmiennie jak Polska długa i szeroka organizujemy uroczystości, pikniki, spotkania z mieszkańcami. Dynamiczny krok podczas defilady, odśpiewanie hymnu państwowego czy orkiestra strażacka poruszą niejedno twarde serce. A trzeba przyznać, że w tym roku mamy szczególne powody do świętowania - po pierwsze wracamy do organizowania imprez po pandemicznej przerwie, a po drugie nasza formacja to już dojrzała trzydziestolatka. Wokół tej właśnie rocznicy koncentrowały się centralne obchody Dnia Strażaka. Było wyjątkowo uroczyście, czemu dajemy wyraz w naszej relacji.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2022-05-20
 • Słowo wstępne 2022/04

  Słowo wstępne 2022/04

  Droczy Czytelnicy!

  Wojna w Ukrainie trwa. Im dzielniej nasi sąsiedzi walczą o wolność, tym więcej przybywa strat. Niestety, taki kataklizm oznacza często obrócenie w pył całych ulic, dzielnic, miast. Bombardowania to pożary na masową skalę. Utrata dorobku życia i dachu nad głową dla ludności, a dla strażaków wytężona praca, ratowanie pod ostrzałem, wyczerpanie i nierzadko bezsilność w obliczu skali zniszczeń.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2022-04-11
 • Słowo wstępne 2022/03

  Słowo wstępne 2022/03

  Oddajemy ten numer do druku w smutnych okolicznościach. Trwają pierwsze dni inwazji Rosji na sąsiednią Ukrainę. Ziścił się scenariusz, którego nie chcieliśmy do siebie dopuszczać. Wychowani w kulcie pokoju i bezpieczeństwa, z niedowierzaniem patrzymy na wojnę, która dzieje się tak niebezpiecznie blisko naszych granic. Towarzyszy nam złość, poczucie bezsilności, niedowierzanie, że takie rzeczy mogą się zdarzyć w XXI w.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Zmiany to szanse

  Zmiany to szanse

  Program modernizacji, ustawa o ochronie ludności, reforma w SGSP, zmiana modelu kształcenia i awansowania - to może budzić obawy i niepokoje przed nieznanym. Warto jednak spojrzeć na przyszłość z nadzieją i dostrzec szanse - podkreśla nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Nasza nowa odsłona

  Nasza nowa odsłona

  Kto jeszcze nie odwiedził www.ppoz.pl, teraz musi to zrobić koniecznie. 9 grudnia 2021 r. wkroczyliśmy w nową erę cyfrowych stron miesięcznika Państwowej Straży Pożarnej. Kuszą wyglądem i zawartością.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2022-01-10
wszystkie artykuły autora

do góry