• Tłumacz języka migowego

Autor Michał Langner

Ostatnie artykuły

 • Fotowoltaika - dylematy i zagrożenia (cz. 2)

  Fotowoltaika - dylematy i zagrożenia (cz. 2)

  W ostatnim odcinku przedstawiliśmy informacje dotyczące specyfiki systemów fotowoltaicznych, a także zasad bezpieczeństwa. Pora na omówienie aspektów związanych z działaniami ratowniczo-gaśniczymi.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-07-13
 • Fotowoltaika - dylematy i zagrożenia (cz. 1)

  Fotowoltaika - dylematy i zagrożenia (cz. 1)

  Instalacje fotowoltaiczne są coraz częstszym elementem krajobrazu. Dla strażaków to obiekty niosące nowe wyzwania. „Standardowe zasady postępowania podczas zdarzeń w obrębie instalacji fotowoltaicznych” wydane w marcu przez KG PSP są pierwszą próbą usystematyzowania wiedzy na temat postępowania ratowniczego przy takich obiektach.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-06-15
 • Kalendarium misji

  Kalendarium misji

  6.08.2021 r. - pierwsze informacje na temat zapotrzebowania strony greckiej na pomoc międzynarodową w postaci sił lądowych (po wcześniejszej prośbie o samoloty gaśnicze) w związku z wielkopowierzchniowymi pożarami lasów pojawiły się w ciągu dnia. Po wstępnej analizie zapadła decyzja o sprawdzeniu gotowości wszystkich sześciu modułów GFFFV. W godzinach wieczornych do Stanowska Kierowania Komendanta Głównego PSP przekazano informację, że rząd RP zdecydował o zgłoszeniu oferty pomocy w postaci modułu GFFFV Poland.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2021-10-10
 • Na ratunek Szwecji

  Na ratunek Szwecji

  W lipcu tego roku strażacy w Szwecji zmagali się z pożarami lasów o niespotykanej dotychczas skali. Ze względu na długotrwałą i rozwijającą się sytuację pożarową rząd Szwecji zwrócił się o pomoc do międzynarodowej społeczności poprzez Unijny Mechanizm Ochrony Ludności. Polski rząd postanowił odpowiedzieć na tę prośbę.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2018-12-19
wszystkie artykuły autora

do góry