• Tłumacz języka migowego

Autor Dominik Kabat

Ostatnie artykuły

 • Nowa odsłona ubrań specjalnych

  Nowa odsłona ubrań specjalnych

  Ubranie specjalne jest istotnym czynnikiem mającym gwarantować (choć nie samo w sobie i nie samo przez się) bezpieczeństwo pracy strażaka. O jego roli i znaczeniu w codziennych zmaganiach tysięcy strażaków nie trzeba nikogo przekonywać.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Kwatera tymczasowa - jak ją traktować?

  Kwatera tymczasowa - jak ją traktować?

  Jak postąpić w przypadku, gdy strażak zajmuje kwaterę tymczasową przez okres dłuższy niż 5 lat? Wypłacać mu równoważnik za brak lokalu, czy może poczekać na złożenie stosownego oświadczenia mieszkaniowego? Jak zatem traktować kwaterę tymczasową? Wątpliwości rozwieje kpt. Dominik Kabat z Biura Logistyki w KG PSP.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-09-15
 • Wyjątkowe odznaczenie

  Wyjątkowe odznaczenie

  Krzyż Zasługi jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich odznaczeń. Zawdzięcza to głównie swojej formie, nazwie oraz tradycji nadawania, związanej ze wskrzeszeniem państwowości polskiej. Odznaczenie to wyróżnia niewątpliwie jego trwałość oraz uniwersalność samej koncepcji.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2021-12-10
 • O nowym mundurze

  O nowym mundurze

  Od października w Państwowej Straży Pożarnej obowiązuje nowy wzór umundurowania służbowego. Jest to doniosła zmiana o charakterze wizerunkowym, lecz nie jedyna. Wraz z wprowadzeniem nowego umundurowania dokonano szeregu zmian oddziałujących na gospodarkę mundurową i symbolikę pożarniczą.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2021-11-10
 • Za długoletnią służbę

  Za długoletnią służbę

  Znaki zaszczytne lub też wyróżnienia zaszczytne (zwane odznaczeniami) sklasyfikować można według ich rangi w trzech rodzajach, z których najwyższe są ordery, potem odznaczenia, a później odznaki.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2020-11-12
wszystkie artykuły autora

do góry