• Tłumacz języka migowego

Autor Dominik Kabat

Ostatnie artykuły

 • Sprawy mieszkaniowe

  Sprawy mieszkaniowe

  Kwestie związane z realizacją postanowień rozdziału 8 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (DzU z 2022 r. poz. 1969 ze zm.) stanowią istotny przejaw funkcjonowania każdej komórki kwatermistrzowskiej. Podstawowym założeniem ustawodawcy jest zagwarantowanie funkcjonariuszom PSP prawa do lokalu mieszkalnego.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2023-11-30
 • Gospodarka transportowa w logistyce

  Gospodarka transportowa w logistyce

  Charakter wykonywanych przez Państwową Straż Pożarną zadań oraz jej usytuowanie w systemie bezpieczeństwa państwa ma bardzo duży wpływ na prowadzenie gospodarki transportowej w PSP, a zarazem na rozwiązania prawne stanowiące instrumenty w jej ramach stosowane. Dlaczego transport jest tak ważny w logistyce?

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-09-25
 • Logistyka długotrwałych akcji w PSP

  Logistyka długotrwałych akcji w PSP

  Skuteczne prowadzenie długotrwałych działań ratowniczo-gaśniczych wymaga zapewnienia zabezpieczenia logistycznego jednostek PSP, które działa też na rzecz innych podmiotów ratowniczych zaangażowanych w te działania. Składa się na to dostawa środków zaopatrzenia i usług logistycznych.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-09-25
 • Nowa odsłona ubrań specjalnych

  Nowa odsłona ubrań specjalnych

  Ubranie specjalne jest istotnym czynnikiem mającym gwarantować (choć nie samo w sobie i nie samo przez się) bezpieczeństwo pracy strażaka. O jego roli i znaczeniu w codziennych zmaganiach tysięcy strażaków nie trzeba nikogo przekonywać.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Kwatera tymczasowa - jak ją traktować?

  Kwatera tymczasowa - jak ją traktować?

  Jak postąpić w przypadku, gdy strażak zajmuje kwaterę tymczasową przez okres dłuższy niż 5 lat? Wypłacać mu równoważnik za brak lokalu, czy może poczekać na złożenie stosownego oświadczenia mieszkaniowego? Jak zatem traktować kwaterę tymczasową? Wątpliwości rozwieje kpt. Dominik Kabat z Biura Logistyki w KG PSP.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-09-15
wszystkie artykuły autora

do góry