• Tłumacz języka migowego

Autor Dominik Kabat

Ostatnie artykuły

 • Wyjątkowe odznaczenie

  Wyjątkowe odznaczenie

  Krzyż Zasługi jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich odznaczeń. Zawdzięcza to głównie swojej formie, nazwie oraz tradycji nadawania, związanej ze wskrzeszeniem państwowości polskiej. Odznaczenie to wyróżnia niewątpliwie jego trwałość oraz uniwersalność samej koncepcji.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2021-12-10
 • O nowym mundurze

  O nowym mundurze

  Od października w Państwowej Straży Pożarnej obowiązuje nowy wzór umundurowania służbowego. Jest to doniosła zmiana o charakterze wizerunkowym, lecz nie jedyna. Wraz z wprowadzeniem nowego umundurowania dokonano szeregu zmian oddziałujących na gospodarkę mundurową i symbolikę pożarniczą.

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2021-11-10
 • Za długoletnią służbę

  Za długoletnią służbę

  Znaki zaszczytne lub też wyróżnienia zaszczytne (zwane odznaczeniami) sklasyfikować można według ich rangi w trzech rodzajach, z których najwyższe są ordery, potem odznaczenia, a później odznaki.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2020-11-12
 • Gospodarka transportowa PSP (cz. 1)

  Gospodarka transportowa PSP (cz. 1)

  Przyjrzyjmy się, jakie zmiany i nowe zadania – w szczególności dla kierowników jednostek organizacyjnych PSP – wprowadzają nowe przepisy regulujące gospodarkę transportową w PSP.

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2020-06-12
 • Równoważnik za brak lokalu

  Równoważnik za brak lokalu

  Artykuł to kolejna część opracowania poświęconego równoważnikom za remont i brak lokalu, o których mowa w rozdziale 8 ustawy z 24 sierpnia 1991 r o Państwowej Straży Pożarnej. 

  Dział
  Prawo
  Data publikacji
  2018-01-31
wszystkie artykuły autora

do góry