• Tłumacz języka migowego

Autor Artur Kądziela

Ostatnie artykuły

 • Podstępny przeciwnik

  Podstępny przeciwnik

  Przed nami kolejny sezon grzewczy. Zapewne znów usłyszymy o przypadkach ataku cichego zabójcy – tlenku węgla czy większej liczbie pożarów budynków mieszkalnych. Padną pytania o przyczyny tych nieszczęść i o to, czy można było im zapobiec.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2018-10-31
 • Bezpieczne odpalanie

  Bezpieczne odpalanie

  Czas sylwestrowej zabawy nieodłącznie wiąże się z widowiskowymi pokazami pirotechnicznymi. Co zrobić, żeby były bezpieczne?

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2017-12-20
 • Droga do PSP

  Droga do PSP

  Przy okazji jubileuszu 105-lecia ukazywania się „Przeglądu Pożarniczego” i 25-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej wracamy do korzeni. Przypominamy ważne i ciekawe artykuły opublikowane na łamach PP. Zaczynamy od manifestu programowego naszego czasopisma, będącego jednocześnie diagnozą stanu ówczesnego pożarnictwa, pióra Józefa Tuliszkowskiego. Przytaczamy w całości ten ważny i – co ciekawe – wciąż aktualny artykuł, zachowując przy tym oryginalną pisownię.

  Przełom lat 80. i 90. XX w. był czasem przemian politycznych i gospodarczych. Uległ zmianie system zarządzania krajem, a w gospodarce centralne sterowanie zastąpiły zasady wolnego rynku. Zmiany pojawiły się też w ochronie przeciwpożarowej, co znalazło wyraz w dyskusjach na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2017-03-27
wszystkie artykuły autora

do góry