• Tłumacz języka migowego

Autor Elżbieta Przyłuska

Ostatnie artykuły

 • Na patriotyczną nutę

  Na patriotyczną nutę

  Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie na Kaszubach jest najprawdopodobniej jedynym takim muzeum na świecie. Wizyta w nim to najlepszy sposób, by dowiedzieć się czegoś więcej o Mazurku Dąbrowskiego i jego twórcy – Józefie Wybickim.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2018-12-03
 • Nigdy nie wiadomo, kto wygra

  Nigdy nie wiadomo, kto wygra

  Żeby zrobić czternastkę, trzeba dużo pracować, ale trzynastkę… To już wiedzą tylko ci, którzy ją zrobili. A jest nas w Polsce zaledwie pięciu: Karol Utrata, Artur Tokarczyk, Mirosław Cyrson, Tobiasz Klama i ja – mówi kpt. Bartłomiej Siepietowski, zastępca dowódcy zmiany w JRG nr 6 w Krakowie (jednostka o specjalizacji ratownictwo chemiczno-ekologiczne), wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

  Dział
  Sport i rekreacja
  Data publikacji
  2017-07-28
 • WISLANDIA 2017

  WISLANDIA 2017

  Moduły pomp wysokiej wydajności (HCP) Państwowej Straży Pożarnej z województw kujawsko-pomorskiego i śląskiego oraz moduł Federalnej Służby Ratownictwa Technicznego (THW) z Niemiec zaangażowane były w międzynarodowe ćwiczenia Wislandia 2017.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2017-07-10
 • Tribal Clash 2016

  Tribal Clash 2016

  W zeszłym roku wraz ze swoją drużyną – Adamed Team Poland mogłem już po raz trzeci sprawdzić kondycję w Tribal Clash – największych outdoorowych zawodach crossfitowych w Europie. Przywieźliśmy z nich zwycięstwo.

  Dział
  Sport i rekreacja
  Data publikacji
  2017-02-27
 • Co i jak?

  Co i jak?

  Promując wśród dzieci bezpieczne zachowania, warto korzystać z różnego rodzaju materiałów – scenariuszy zajęć, zeszytów z ćwiczeniami, poradników czy konspektów. Takich pomocy w edukowaniu o bezpieczeństwie jest na szczęście coraz więcej.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2017-02-27
wszystkie artykuły autora

do góry