• Tłumacz języka migowego

Autor Elżbieta Przyłuska

Ostatnie artykuły

 • Prasa pożarnicza - wycinki z historii

  Prasa pożarnicza - wycinki z historii

  Polscy strażacy jeszcze w czasie zaborów podejmowali starania, by czasopisma dla straży pożarnych ukazywały się w języku polskim. Patrząc na wiele ówczesnych inicjatyw, wyraźnie widzimy, jak wielka była w środowisku potrzeba tworzenia periodyku, który nie tylko przekazywałby wiedzę, lecz także spajał polskie pożarnictwo w jeden organizm.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-12-15
 • Wiedziałem, czego chcę

  Wiedziałem, czego chcę

  Strażak z zawodu, pisarz z powołania. Człowiek wielu talentów, bo jeszcze całkiem dobrze rysuje i gra na akordeonie. St. bryg. Paweł Rochala, wieloletni autor PP opowiada o sobie i współpracy z naszym czasopismem.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-12-15
 • 100 lat minęło

  100 lat minęło

  OSP w Długiej Kościelnej świętowała we wrześniu 100 lat!

  Dział
  Sprawy ochotników
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Na patriotyczną nutę

  Na patriotyczną nutę

  Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie na Kaszubach jest najprawdopodobniej jedynym takim muzeum na świecie. Wizyta w nim to najlepszy sposób, by dowiedzieć się czegoś więcej o Mazurku Dąbrowskiego i jego twórcy – Józefie Wybickim.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2018-12-03
 • Nigdy nie wiadomo, kto wygra

  Nigdy nie wiadomo, kto wygra

  Żeby zrobić czternastkę, trzeba dużo pracować, ale trzynastkę… To już wiedzą tylko ci, którzy ją zrobili. A jest nas w Polsce zaledwie pięciu: Karol Utrata, Artur Tokarczyk, Mirosław Cyrson, Tobiasz Klama i ja – mówi kpt. Bartłomiej Siepietowski, zastępca dowódcy zmiany w JRG nr 6 w Krakowie (jednostka o specjalizacji ratownictwo chemiczno-ekologiczne), wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

  Dział
  Sport i rekreacja
  Data publikacji
  2017-07-28
wszystkie artykuły autora

do góry