• Tłumacz języka migowego

Autor Szymon Kokot-Góra

Ostatnie artykuły

 • Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 1)

  Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 1)

  Do powrotu do sprawy Grenfell skłonił mnie komentarz zamieszczony w jednym z portali społecznościowych przez dr. Michaela Reicka, mojego kolegę z Niemiec, komendanta straży w Göpingen. Udostępnił on link do odcinka 178 podcastu, który tworzy główny brytyjski publiczny nadawca telewizyjno-radiowy - BBC. Napisał przy tym, że „z jego punktu widzenia to pozycja obowiązkowa dla każdego odpowiedzialnego dowódcy straży pożarnej”.

  Dział
  Aktualne wydanie Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2022-01-07
 • Nie tylko rak

  Nie tylko rak

  To ostatnia część cyklu artykułów z zakresu profilaktyki nowotworowej dla strażaków. Dotyczy ona jednak schorzeń innych niż nowotwory - istnieje bowiem kilka chorób, które również stanowią najczęstszą przyczynę śmierci lub rozstroju zdrowia w tej grupie zawodowej.

  Dział
  Warsztat ratownika Zdrowie
  Data publikacji
  2019-08-08
 • Bezpiecznie to skutecznie

  Bezpiecznie to skutecznie

  Wyszkolenie strażaka zaczyna się od wyszkolenia dobrego instruktora. Ten wie, jak bezpiecznie i fachowo przeprowadzić zajęcia. Przy szkoleniu z pożarów wewnętrznych nabiera to szczególnego znaczenia.

  Dział
  Szkolenie
  Data publikacji
  2019-07-11
 • Profilaktyka nowotworów (cz. 3)

  Profilaktyka nowotworów (cz. 3)

  W zapobieganiu zachorowaniom na raka nie sposób pominąć kwestii systemowych i organizacyjnych. Pomagają one ograniczać ekspozycję na szkodliwe czynniki i zminimalizować ryzyko.

  Dział
  Warsztat ratownika Zdrowie
  Data publikacji
  2019-04-10
 • Zapobieganie nowotworom (cz. 2)

  Zapobieganie nowotworom (cz. 2)

  Podczas pożarów standardowych materiałów wyposażenia wnętrz w budynkach mieszkalnych wraz z dymem i gorącymi produktami spalania rozprzestrzenia się w atmosferze wiele niebezpiecznych związków chemicznych - również rakotwórczych.

  Dział
  Zdrowie
  Data publikacji
  2019-03-06
wszystkie artykuły autora

do góry