• Tłumacz języka migowego

autor Łukasz Szewczyk

Ostatnie artykuły

 • Grupa do zadań medycznych

  Grupa do zadań medycznych

  Strażacy od kilkunastu lat prowadzą intensywne szkolenia w zakresie Kpp, rokrocznie muszą poddawać się wszelkiego rodzaju egzaminom i sprawdzianom potwierdzającym ich wiedzę i umiejętności praktyczne w tym zakresie ratownictwa. Wielu funkcjonariuszy PSP ma wykształcenie medyczne, pracują jako dyspozytorzy medyczni... Ten potencjał ratowniczy nie jest jednak do końca wykorzystywany.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2023-01-26
 • Służba i flota

  Służba i flota

  Czas poznać kolejne oblicze ratownictwa. W tym numerze PP zagości jego dziedzina związana z jednym z żywiołów. Chodzi o wodę, ale specyficzną, bo dość mocno słoną - czyli ratownictwo morskie. Jak funkcjonuje?

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Na ratunek pod ziemią

  Na ratunek pod ziemią

  Ostatnim razem poruszaliśmy kwestie organizacji ratownictwa lotniczego w Polsce.
  W aktualnym numerze PP warto przyjrzeć się dziedzinie usytuowanej na drugim biegunie. Z wysokości zejdziemy dziś pod ziemię, aby przeanalizować, jak funkcjonuje ratownictwo górnicze.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-09-15
 • Pomoc z góry

  Pomoc z góry

  Kontynuując rozważania w obszarze ratownictwa, tym razem przyjrzymy się jego chyba najmłodszej (przynajmniej w naszym kraju) dziedzinie, dla wielu z nas może nieco egzotycznej, ale niezwykle istotnej - czyli ratownictwu lotniczemu. Nie chodzi przy tym o szeroko opisywane na łamach PP służby lotniskowe straży pożarnych czy lotniskowe służby ratowniczo-gaśnicze, a o służby pod nazwą ASAR.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-07-13
 • Portret PRM

  Portret PRM

  Oto najbardziej oczywisty oprócz KSRG system ratowniczy w naszym kraju, czyli system Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM). W jaki sposób jest zorganizowany, jak funkcjonuje na tle innych podobnych systemów za granicą? Na jakich zasadach przebiega współpraca z PSP? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-05-20
wszystkie artykuły autora

do góry