• Tłumacz języka migowego

Autor Artur Luzar

Ostatnie artykuły

 • Wyjątkowe Centrum

  Wyjątkowe Centrum

  Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie może poszczycić się prężną działalnością nietypowego wydziału – Centrum Szkolenia Ochrony Ludności i Dóbr Kultury. Zdobywają w nim wiedzę i umiejętności pracownicy wielu instytucji, wydział jest również aktywny na polu naukowym i wydawniczym.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2024-05-27
 • Ochrona ruchomych dóbr kultury

  Ochrona ruchomych dóbr kultury

  Ochrona dziedzictwa kulturowego przed wandalizmem, kradzieżą, konfliktami zbrojnymi, pożarami itp. zagrożeniami wymaga zaangażowania wielu sektorów, czasem także współpracy międzynarodowej. Kluczową rolę odgrywają służby ratownicze, wśród nich zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i ochotnicze straże pożarne. Jak działać, by chronić, nie szkodzić?

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2024-01-19
 • Hybrydowo o zabytkach

  Hybrydowo o zabytkach

  Za nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji naukowej „Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń - zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemicznie i pożarowe. Dobre praktyki”. Po raz pierwszy odbyła się w warunkach pandemii. Organizatorzy spotkali się więc z dużymi ograniczeniami organizacyjnymi, ale i, paradoksalnie, niespotykanymi dotąd możliwościami.

  Dział
  Szkolenie
  Data publikacji
  2022-01-10
wszystkie artykuły autora

do góry