• Tłumacz języka migowego

Autor Damian Witczak

Ostatnie artykuły

 • Prawo przychodzi z pomocą

  Prawo przychodzi z pomocą

  Służba strażaków to nie tylko heroiczne akcje, kiedy ratują życie i mienie, lecz także nieustanne narażenie na ryzyko wypadków i zagrożeń. W dążeniu do pomocy innym często niestety sami stają w obliczu niebezpieczeństwa. Walczą z płomieniami, ratują tonących czy usuwają powalone drzewa z ruchliwych dróg – wszystkie te czynności mogą zagrażać ich własnemu życiu i zdrowiu. Nawet najbardziej doświadczeni i najlepiej przygotowani strażacy mogą znaleźć się w sytuacjach, w których mimo zachowania najwyższych standardów i środków bezpieczeństwa istnieje realne ryzyko doznania wypadku podczas wykonywania obowiązków służbowych.

  Dział
  Aktualne wydanie Prawo Temat numeru
  Data publikacji
  2024-06-18
 • Praca zdalna cz. 2

  Praca zdalna cz. 2

  W tym numerze publikujemy ciąg dalszy informacji kpt. dr. Damiana Witczaka, który pełni służbę w Biurze Prawnym Komendy Głównej PSP, na temat zmian w Kodeksie pracy. Co się zmieniło? Do tej pory pisaliśmy o uprawnieniach pracodawcy do kontroli trzeźwości pracowników i rozpoczęliśmy temat pracy zdalnej.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2023-05-18
 • Praca zdalna cz. 1

  Praca zdalna cz. 1

  Do redakcji wpływają różne zapytania, leżące na sercu naszym czytelnikom. Podobnie jest tym razem, choć chodzi raczej o serce cywilne. W kwietniu wchodzą w życie zmiany w Kodeksie pracy i naszych czytelników ciekawi, co oznaczają w praktyce - co się faktycznie zmienia i jak będzie wyglądało wdrażanie tychże zmian, z czym muszą się zmierzyć pracownicy, a z czym pracodawcy.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Urlop macierzyński, rodzicielski i wychowawczy

  Urlop macierzyński, rodzicielski i wychowawczy

  W poprzednim numerze zamieściliśmy odpowiedź eksperta na pierwszą część pytania naszej Czytelniczki Poli. Przypomnijmy, że funkcjonariuszka spodziewa się dziecka i chciałaby się dowiedzieć, jakie przysługują jej prawa po porodzie.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-01-10
wszystkie artykuły autora

do góry