• Tłumacz języka migowego

Autor Paweł Rochala

Ostatnie artykuły

 • Siła ognia (2019)

  Siła ognia (2019)

  Czasami człowiek szkodzi przyrodzie w dobrej wierze - jeśli budka lęgowa dla ptaków będzie miała zbyt duży otwór, to miły kotek zabije odchowany lęg. Nazywa się to pułapką ekologiczną. Twórcy filmu pokazali, jak to się dzieje na przykładzie drzew.

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Baza paliw w ogniu

  Baza paliw w ogniu

  Mimo wyjątkowo sprzyjających działaniom manewrowym warunków pogodowych strony wojny rosyjsko-ukraińskiej wykrwawiają się w walkach pozycyjnych na krótkich odcinkach bardzo długiego frontu. Poza tym nękają zaplecza przy pomocy takich środków dalekosiężnych, jak rakiety i drony.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Charlie strażakiem (1916)

  Charlie strażakiem (1916)

  Wyłączenie współczucia dla poszkodowanych pozwala uwidocznić znaczny potencjał komiczny zawodu strażaka. U zarania sztuki filmowej docenił ten potencjał sam jej mistrz, Charlie Chaplin.

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Quo vadis?

  Quo vadis?

  Henryk Sienkiewicz miał dar trafiania do czytelnika zarówno masowego, jak i elitarnego. Z powieścią „Quo vadis?” trafił tak mocno, że to dzięki niej w 1905 r. otrzymał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Relacja z Zakopanego

  Relacja z Zakopanego

  W dniach 12-14 marca po raz 25. odbyła się międzynarodowa konferencja szkoleniowa -„Ochrona przeciwpożarowa - Zakopane, wiosna 2023”. Organizatorem był tradycyjnie SITP Oddział w Katowicach, wydarzenie to zostało przygotowane zatem w dużej mierze przez pracowników pionu kontrolno-rozpoznawczego województwa śląskiego, w szczególności Komendy Wojewódzkiej PSP. W konferencji wzięło udział prawie 300 osób oraz 21 wystawców.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-04-19
wszystkie artykuły autora

do góry