• Tłumacz języka migowego

Autor Paweł Rochala

Ostatnie artykuły

 • Konferencyjna odnowa

  Konferencyjna odnowa

  Po okresie posuchy spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi z pełną mocą ruszają wydarzenia naukowe związane z ochroną przeciwpożarową. W tegorocznym kalendarzu imprez SITP, przygotowywanych w ścisłej kooperacji z jednostkami organizacyjnymi PSP, pierwsze miejsce zajęła II Konferencja Naukowo-Techniczna „Bezpieczeństwo pożarowe budynków” (1-2 lutego).

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Cios w most

  Cios w most

  Charakterystyczną cechą rosyjskiej narracji głównego nurtu jest pielęgnowanie w Rosjanach swoistej gigantomanii. Często obraca się to w groteskę: mają największe działo (które nigdy nie wystrzeliło) lub najcięższy dzwon (który nigdy nie wydał dźwięku). Zbudowali także najdłuższy most w Europie, który miał być w dodatku najodporniejszy. Okazało się, że nie był.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Niezgaszalni (2022)

  Niezgaszalni (2022)

  Czy animacja o dziewczynie, która zostaje strażakiem mimo przeciwności, może spodobać się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym - nawet tym, którzy odebrali wykształcenie pożarnicze, wykonują zgodny z nim zawód i są wobec takich produkcji jeszcze bardziej wymagający? Okazuje się, że to możliwe.

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2022-10-17
 • Ci, którzy życzą mi śmierci (2021)

  Ci, którzy życzą mi śmierci (2021)

  W USA strażacy są bardzo popularni, co przekłada się na bogactwo dotyczącej ich pracy komercyjnej produkcji filmowej. Tylko czy będąc strażakiem, da się te filmy oglądać? 

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2022-09-15
 • Tylko dla odważnych (2017)

  Tylko dla odważnych (2017)

  Film oparto na faktach. Ma świetnych aktorów i bardzo wysokie oceny. Czyżby wreszcie udało się zerwać z patetyczno-infantylnym przekazem?

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2022-08-16
wszystkie artykuły autora

do góry