• Tłumacz języka migowego

Autor Paweł Rochala

Ostatnie artykuły

 • Charlie strażakiem (1916)

  Charlie strażakiem (1916)

  Wyłączenie współczucia dla poszkodowanych pozwala uwidocznić znaczny potencjał komiczny zawodu strażaka. U zarania sztuki filmowej docenił ten potencjał sam jej mistrz, Charlie Chaplin.

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Quo vadis?

  Quo vadis?

  Henryk Sienkiewicz miał dar trafiania do czytelnika zarówno masowego, jak i elitarnego. Z powieścią „Quo vadis?” trafił tak mocno, że to dzięki niej w 1905 r. otrzymał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Relacja z Zakopanego

  Relacja z Zakopanego

  W dniach 12-14 marca po raz 25. odbyła się międzynarodowa konferencja szkoleniowa -„Ochrona przeciwpożarowa - Zakopane, wiosna 2023”. Organizatorem był tradycyjnie SITP Oddział w Katowicach, wydarzenie to zostało przygotowane zatem w dużej mierze przez pracowników pionu kontrolno-rozpoznawczego województwa śląskiego, w szczególności Komendy Wojewódzkiej PSP. W konferencji wzięło udział prawie 300 osób oraz 21 wystawców.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-04-19
 • Notre Dame płonie

  Notre Dame płonie

  Katedra Notre Dame (Nasza Pani) w Paryżu. Miejsce obecne w kinematografii od ponad 100 lat za sprawą garbatego Quasimoda i pięknej Cyganki Esmeraldy. Znane turystycznie pod każdą szerokością geograficzną. Teraz płonie na ekranie kinowym. Warto zobaczyć?

  Dział
  Pożary filmowe
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Konferencyjna odnowa

  Konferencyjna odnowa

  Po okresie posuchy spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi z pełną mocą ruszają wydarzenia naukowe związane z ochroną przeciwpożarową. W tegorocznym kalendarzu imprez SITP, przygotowywanych w ścisłej kooperacji z jednostkami organizacyjnymi PSP, pierwsze miejsce zajęła II Konferencja Naukowo-Techniczna „Bezpieczeństwo pożarowe budynków” (1-2 lutego).

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-02-17
wszystkie artykuły autora

do góry