• Tłumacz języka migowego

autor Szymon Kokot

Ostatnie artykuły

 • Strefy czyste i brudne w JRG

  Strefy czyste i brudne w JRG

  Rok temu komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak zapowiedział wdrożenie kluczowych zmian w sferze profilaktyki nowotworowej, w związku ze zbliżającą się nowelizacją rozporządzenia BHS. Zasadnicza zmiana dotyczyć miała wprowadzenia obowiązku wyznaczenia strefy czystej i brudnej w JRG.

  Dział
  Zdrowie
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 3)

  Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 3)

  Powrót do sprawy dochodzenia publicznego w Grenfell na łamach PP w najbliższym czasie wydawał mi się mało prawdopodobny. Wysłuchując wielu godzin nagrań z kolejnych dni przesłuchań, odniosłem wrażenie, że dochodzenie pozwoliło zarysować całkiem jednoznaczny i kompletny obraz spraw. Uznałem, że dla czytelników - tak jak dla mnie - bieżące doniesienia z prac komisji będą interesujące i zachęcą do refleksji.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 2)

  Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 2)

  W poprzednim numerze przytoczyłem skrót treści przesłuchań przedstawicieli londyńskiej straży przed komisją ds. pożaru w Grenfell. W kolejnym tygodniu przed komisją zeznawali przedstawiciele instytucji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w budownictwie. Ponownie przybliżę zatem kluczowe momenty prac komisji, korzystając z treści odcinka 179 Podcastu BBC [1], pozostawiając refleksję Czytelnikom.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2022-02-10
 • LCO2 - przyszłość oczyszczania

  LCO2 - przyszłość oczyszczania

  Jak donoszą badania, standardowe pranie ubrań specjalnych strażaków nie usuwa z materiału wszystkich szkodliwych związków chemicznych. Funkcjonariusze są więc narażeni na skażenie wtórne toksycznymi substancjami osadzającymi się w warstwach odzieży. Receptą na to jest czyszczenie jej przy użyciu nowej technologii, wykorzystującej ciekły dwutlenek węgla (LCO2).

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-02-10
 • Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 1)

  Pożar Grenfell Tower - refleksja (cz. 1)

  Do powrotu do sprawy Grenfell skłonił mnie komentarz zamieszczony w jednym z portali społecznościowych przez dr. Michaela Reicka, mojego kolegę z Niemiec, komendanta straży w Göpingen. Udostępnił on link do odcinka 178 podcastu, który tworzy główny brytyjski publiczny nadawca telewizyjno-radiowy - BBC. Napisał przy tym, że „z jego punktu widzenia to pozycja obowiązkowa dla każdego odpowiedzialnego dowódcy straży pożarnej”.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2022-01-10
wszystkie artykuły autora

do góry