• Tłumacz języka migowego

autor Paweł Janik

Ostatnie artykuły

 • Certyfikacja wczoraj i dziś

  Certyfikacja wczoraj i dziś

  Od momentu utworzenia w 1972 r. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie-Dębince (OBROP) - później Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy czuwał nad procesem wydawania dopuszczeń do użytku wyrobów służących ochronie przeciwpożarowej oraz prowadził działalność badawczą w obszarze certyfikacji i krajowych ocen technicznych.

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2022-07-13
 • Durny papierek z pieczątką?!

  Durny papierek z pieczątką?!

  Takim wykrzyknieniem rozpoczął się jeden z internetowych tekstów, dotyczący trudności w dopuszczaniu do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej pojazdów pożarniczych sprowadzanych z zagranicy.

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2020-07-10
 • Palący problem

  Palący problem

  Gospodarka odpadami, w tym ich przetwarzanie, to dość intratna sfera działalności biznesowej. Przy okazji pokusa do zarobienia szybkich pieniędzy. Mamy więc plagę pożarów składowisk śmieci.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2018-07-23
 • Szczypta optymizmu

  Szczypta optymizmu

  Śledząc statystyki pożarowe oraz analizując przyczyny powstania i rozprzestrzeniania się tzw. pożarów charakterystycznych - najczęściej takich, które wymknęły się ratownikom spod kontroli, chwilami można nabrać poważnych wątpliwości co do skuteczności stosowanych w obiektach urządzeń przeciwpożarowych.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2015-10-01
 • Przewidzieć oczywistość

  Przewidzieć oczywistość

  Wisława Szymborska w swoim słynnym wierszu pisze, że w życiu nic dwa razy się nie zdarza. Szkoda, że nie dotyczy to pożarów powstających na skutek zaniedbań organizacyjnych, w szczególności związanych z wykonywaniem prac konserwacyjno-remontowych. W przypadku mostów nie jest inaczej - niedawny pożar mostu Łazienkowskiego w Warszawie jest tego najlepszym przykładem.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2015-04-01
wszystkie artykuły autora

do góry