• Tłumacz języka migowego

bryg. Marcin Kucharski

Ostatnie artykuły

 • Więcej niż łączność

  Więcej niż łączność

  Sprawna wymiana informacji to fundamentalna zasada wspomagania dowodzenia podczas organizacji akcji ratowniczej. Warto zapoznać się z praktycznymi przykładami wsparcia działań ratowniczych, w których bezbłędnie wykorzystano walory samochodu dowodzenia i łączności.

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2018-07-23
 • Zmiany w organizacji łączności

  Zmiany w organizacji łączności

  Co wniosła ostatnia aktualizacja „Zasad organizacji łączności, alarmowania, powiadamiania, dysponowania oraz współdziałania na potrzeby działań ratowniczych”?

   

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2016-11-23
 • Batalionowe samochody dowodzenia i łączności

  Batalionowe samochody dowodzenia i łączności

  Kontynuując cykl artykułów pod tytułem „Nowe oblicze SDł”, pragniemy zaprezentować czytelnikom „Przeglądu Pożarniczego” drugą grupę pojazdów dowodzenia i łączności powstałych w 2015 r.

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2016-08-04
 • Kompanijny samochód dowodzenia i łączności

  Kompanijny samochód dowodzenia i łączności

  W celu opracowania opisu technicznego i funkcjonalnego kompanijnego samochodu dowodzenia i łączności komendant główny PSP powołał zespół pod przewodnictwem bryg. Marcina Kucharskiego, pełniącego służbę w KG PSP w Biurze Informatyki i Łączności. W 2015 r. Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku przeprowadziła procedurę zakupu trzech takich pojazdów.

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2016-06-28
 • Nowe oblicze SDł

  Nowe oblicze SDł

  Do jednostek Państwowej Straży Pożarnej trafiają nowe samochody dowodzenia i łączności. Jaka jest koncepcja wyposażenia tych pojazdów i możliwości ich wykorzystania podczas działań ratowniczych i ćwiczeń?

  Dział
  Technika
  Data publikacji
  2016-06-28
wszystkie artykuły autora

do góry