• Tłumacz języka migowego

Aktualności

znaleziono wiadomości: 41

Słowo wstępne 2022/06

Słowo wstępne 2022/06

Wakacje czas zacząć - ale „Przegląd Pożarniczy” nie zwalnia tempa! Niestraszne nam wizje leżakowania pod palmami, relaksowania się do znudzenia i kąpieli słonecznych. Załoga PP włożyła największy wysiłek w prace nad numerem czerwcowym, aby naszym czytelnikom zapewnić ciekawą i merytoryczną zarazem lekturę, godną uwzględnienia przy pakowaniu walizek...

Pod strażackimi skrzydłami

Pod strażackimi skrzydłami

Pod strażackimi skrzydłami

Lecąc na spotkanie z klientem, konferencję międzynarodową czy po prostu na wakacje, zajmujemy się rzeczami… przyziemnymi. Przemierzamy terminal lotniska, ciągnąc walizkę na kółkach, sprawdzamy bilety, pilnujemy godzin odlotów, nasłuchujemy komunikatów, przechodzimy odprawę, a w samolocie zapinamy pasy i obserwujemy stewardessę, która właśnie omawia sprawy bezpieczeństwa.

Wojskowa siostra PSP

Wojskowa siostra PSP

Wojskowa siostra PSP

W jej strukturach pełnią służbę żołnierze zawodowi, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz zatrudnieni są pracownicy wojska. Realizują zadania przewidziane dla Państwowej Straży Pożarnej w komórkach i jednostkach organizacyjnych podległych ministrowi obrony narodowej albo przez niego nadzorowanych. Tematem niniejszego artykułu będzie Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa.

Niewiasty dzielne

Niewiasty dzielne

Niewiasty dzielne

Nowy dział, który ściśle wiąże się z dziejami PP i jego jubileuszem, otwieramy w marcu, a ponieważ jest to miesiąc od lat kojarzony z Dniem Kobiet - ten odcinek uczynimy podwójnie wyjątkowym. Będzie poświęcony właśnie im - kobietom.

Ćwiczenia z bezzałogowcami

Ćwiczenia z bezzałogowcami

W styczniu nad terenem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie wzniosły się bezzałogowe statki powietrzne - 12 i 13 stycznia odbyły się tam pilotażowe warsztaty z wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych z termowizją w działaniach ratowniczych. Bezzałogowce są pomocne w działaniach PSP w przestrzeni otwartej i zamkniętej, a kamery termowizyjne dają dodatkowe możliwości.

Atak pogody

Atak pogody

Atak pogody

Zaczęło się 17 lutego. Dzień wcześniej w telefonach komórkowych rozlegały się dzięki SMS-ów z alertem ostrzegającym przed silnym wiatrem. Sygnał, dotąd neutralny, zabrzmiał tym razem złowieszczo. Mało kto spodziewał się wcześniej, że nad Polskę nadciągnie niż Dudley, który sprowadzi też mocniejszy podmuch wiatru.

#Solidarni z Ukrainą

#Solidarni z Ukrainą

#Solidarni z Ukrainą

Wczesnym rankiem 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Polsko-ukraińskimi przejściami granicznymi przechodzą dziesiątki tysięcy ludzi dziennie. Część zostaje w Polsce, część po odpoczynku i nabraniu sił rusza w dalszą drogę. Polacy okazali się przyjaciółmi, na których można liczyć w najtrudniejszej chwili.

Miejsce dla każdego

Miejsce dla każdego

Miejsce dla każdego

Kobiety w straży pożarnej są, owszem, piękniejszą stroną medalu, ale także profesjonalistkami w swoich dziedzinach i pasjonatkami - nie tylko pożarnictwa. Dowodem na to jest bryg. Ariadna Koniuch z Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom KG PSP.

Bezpieczeństwo na łyżwach

Bezpieczeństwo na łyżwach

Bezpieczeństwo na łyżwach

Sezon zimowy trwa, a lodowisko to jedna z najbardziej przyciągających atrakcji tego okresu. Przyciąga rodziny z dziećmi, pary, a także grupy dzieci i młodzieży. Każda aktywność fizyczna jest wskazana, zwłaszcza zimą i w dobie pandemii, gdy większość czasu spędzamy przed komputerem - czy to w pracy, czy to w szkole. Niech posłużą temu ferie zimowe.

O zagrożeniach w miejscach kultu

O zagrożeniach w miejscach kultu

W 2020 r. w Unii Europejskiej doszło do 57 prób zamachów terrorystycznych. Prawdopodobnie dziesięciu dokonano na tle dżihadu - pochłonęły życie dwunastu osób (źródło: Europol 2021). Konieczna jest zatem analiza możliwych scenariuszy działania terrorystów i wdrożenie działań, które zapewniłyby bezpieczeństwo m.in. w obiektach sakralnych oraz zgromadzeniach o charakterze religijnym organizowanych na terenie otwartym.

do góry