• Tłumacz języka migowego

Autor Renata Golly

Ostatnie artykuły

 • Płonące Święta

  Płonące Święta

  Święta i Sylwester zbliżają się wielkimi krokami, a z nimi nieuchronnie efektowne pokazy fajerwerków. Włodarze wielu polskich miast, organizując imprezy sylwestrowe dla mieszkańców, coraz częściej rezygnują z pokazów pirotechnicznych na rzecz świetlnych, na przykład z wykorzystaniem laserów i dronów. Niestety, nie wszyscy.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2020-12-08
 • Pożar Zimowej Wiśni

  Pożar Zimowej Wiśni

  Każdy, kto był w granicach Federacji Rosyjskiej, z pewnością mógł się przekonać, że wszystko tam jest „naj”. Niestety – w tak wielkim kraju także problemy potrafią być największe. W dziedzinie pożarów dwa lata temu padł  tragiczny rekord liczby dziecięcych ofiar śmiertelnych.  

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2020-02-26
 • Grenfell Tower

  Grenfell Tower

  Wieżowiec Grenfell Tower został zaprojektowany w 1967 r. przez Nigela Whitbreada, pracującego wówczas w firmie architektonicznej Clifford Wearden and Associates (Clifford Wearden i wspólnicy). 

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2017-11-27
 • Walka o ląd (cz. 2)

  Walka o ląd (cz. 2)

  Katastroficzna powódź z 1953 r. spowodowała zmianę polityki powodziowej Holandii. Jedną z pierwszych czynności holenderskiego rządu było powołanie Komisji Delta, która krótko po tragedii przedstawiła długofalowy plan działania.

   

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2017-04-11
 • Walka o ląd (cz. 1.)

  Walka o ląd (cz. 1.)

  Woda jest dla Holendrów dobrodziejstwem i przekleństwem jednocześnie. Wyspecjalizowali się jednak w sposobach walki z transgresją morza.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2017-03-27
wszystkie artykuły autora

do góry