• Tłumacz języka migowego

Autor Aleksandra Radlak

Ostatnie artykuły

 • 2021: koszmarny rok dla Ameryki

  2021: koszmarny rok dla Ameryki

  10 grudnia 2021 r. o godz. 20.22 kierowca Larry Virden wysłał swojej dziewczynie wiadomość o treści „Amazon nie chce wypuścić nas do domu” [1]. W 5 minut później tornado uderzyło w magazyn w Edwardsville, a Larry zginął pod zawalonym dachem w miejscu swojego schronienia - damskiej toalecie, która bynajmniej nie była wyznaczonym miejscem zbiórki.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2022-02-10
 • Co się stało na La Palmie?

  Co się stało na La Palmie?

  Cumbre Vieja to łańcuch górski, który pokrywa dwie trzecie południowej części jednej z Wysp Kanaryjskich - San Miguel de la Palma. Zrobiło się o nim głośno już lata temu, za sprawą teorii, że oberwanie się zboczy wulkanu może doprowadzić do tsunami, którego fale mogłyby sięgać nawet 25 m i spowodować podtopienie wschodnich części wybrzeży obu Ameryk.

  Dział
  Świat katastrof
  Data publikacji
  2021-12-10
 • Pożar São Paulo

  Pożar São Paulo

  Pożar budynku Wilton Paes de Almeida rozpoczął się 1 maja 2018 r. we wczesnych godzinach porannych. 24 piętra, głównie z metalu i betonu, w mgnieniu oka zawaliły się jak domek z kart. Był to najbardziej spektakularny incydent w najnowszej historii miasta - i prawdopodobnie możliwy do uniknięcia.

  Dział
  Świat katastrof
  Data publikacji
  2021-09-10
 • Wyzwania i tajemnice Półwyspu

  Wyzwania i tajemnice Półwyspu

  Działanie południowokoreańskiej straży pożarnej nie raz spotykało się z krytyką. Jest to pokłosie takich problemów, jak chaos legislacyjny, niedostateczna liczba remiz i niewystarczające wyposażenie sprzętowe. Strażacy doczekali się jednak ostatnio pewnych zmian. Natomiast tajemnicą owiana jest – podobnie jak wiele innych obszarów funkcjonowania – ochrona przeciwpożarowa u ich północnego sąsiada z Półwyspu Koreańskiego.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2021-05-18
 • Chłopiec z bibuły

  Chłopiec z bibuły

  W okresie przedświątecznym brytyjska straż pożarna szczególnie dba o to, aby ostrzec społeczeństwo przed nieprawidłowym użytkowaniem świeczek i kadzidełek. W broszurze o bezpieczeństwie pożarowym w czasie świąt nie wyszczególniono jednak, że świeczki, przebrania z łatwopalnych materiałów i grupa 8-letnich dzieci to bardzo złe połączenie.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2020-12-08
wszystkie artykuły autora

do góry