• Tłumacz języka migowego

Autor Aleksandra Radlak

Ostatnie artykuły

 • Piekielne więzienie

  Piekielne więzienie

  Najbardziej śmiercionośny pożar zakładu penitencjarnego w znanej nam historii powstał 14 lutego 2012 r. w Krajowym Zakładzie Karnym w Comayagua w Hondurasie, około 75 km na północ od stolicy Tegucigalpa. Ta słynąca ze złych warunków placówka nazywana była „piekielną” - w tragedii, na której skutki złożył się szereg rażących zaniedbań, zasłużyła na swoje miano.

  Dział
  Aktualne wydanie Za granicą
  Data publikacji
  2023-05-16
 • Pusan. Sekundy śmierci

  Pusan. Sekundy śmierci

  14 listopada 2009 r. na krytej strzelnicy w portowym mieście Pusan w Korei Południowej doszło do pożaru, w którym zginęło piętnaście osób - pięcioro Koreańczyków i dziesięcioro japońskich turystów, a jedna osoba została poważnie ranna. Policja, straż pożarna i elektrycy przeprowadzili wspólną kontrolę bezpieczeństwa w placówce osiem dni przed wypadkiem, nie stwierdzając żadnych niedopatrzeń.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Akcje 110-lecia na świecie

  Akcje 110-lecia na świecie

  Autorka przytoczyła opis kilkunastu akcji ratowniczych, które miały miejsce na świecie w ciągu ostatnich 110 lat.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-12-15
 • Pożegnanie królowej

  Pożegnanie królowej

  Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat. Przygotowania procedur na okoliczność śmierci i pogrzebu monarchini rozpoczęły się już w latach 60. ubiegłego wieku, a Operacja London Bridge, czyli plan na czas między śmiercią królowej a jej pogrzebem - aktualizowany trzy razy w roku na spotkaniu z udziałem urzędników i policji - w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszedł wiele zmian.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Co się mówi o wybuchu

  Co się mówi o wybuchu

  W sobotę 8 października rano w potężnym wybuchu został uszkodzony most drogowo-kolejowy łączący Rosję z Półwyspem Krymskim. To skuteczne uderzenie w kluczowy szlak zaopatrzenia dla sił rosyjskich na terenie Ukrainy wywołało nieskrywaną radość zachodnich mediów. W ataku prawdopodobnie zginęło pięć osób [1].

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2022-11-16
wszystkie artykuły autora

do góry