• Tłumacz języka migowego

Autor Aleksandra Radlak

Ostatnie artykuły

 • Pożary po grecku

  Pożary po grecku

  W Grecji pożary lasów są powszechne, szczególnie w okresie letnim, kiedy panują upały, susze i silne wiatry. Sezon pożarowy trwa w Grecji od czerwca do września.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2023-09-18
 • Nowojorska katastrofa

  Nowojorska katastrofa

  W dzielnicy finansowej Manhattanu doszło do częściowego zawalenia się pięciopoziomowego parkingu. Wypadek miał miejsce 18 kwietnia i spowodował śmierć menadżera placówki, obrażenia u pięciu osób, a także konieczność ewakuacji sąsiednich budynków.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Piekielne więzienie

  Piekielne więzienie

  Najbardziej śmiercionośny pożar zakładu penitencjarnego w znanej nam historii powstał 14 lutego 2012 r. w Krajowym Zakładzie Karnym w Comayagua w Hondurasie, około 75 km na północ od stolicy Tegucigalpa. Ta słynąca ze złych warunków placówka nazywana była „piekielną” - w tragedii, na której skutki złożył się szereg rażących zaniedbań, zasłużyła na swoje miano.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-05-18
 • Osuwisko na Ischii

  Osuwisko na Ischii

  Co najmniej siedem osób - wśród nich trzytygodniowe niemowlę - zostało znalezionych martwych po tym, jak 26 listopada 2022 r. błotne osuwisko na włoskiej wyspie Ischia w regionie Kampania pogrzebało znaczną część miasta Casamicciola. Za tragedię odpowiada nie tylko hydrogeologiczna niestabilność regionu, ale także liczba nielegalnie postawionych budynków - szacowana na 28 000 na całej wyspie.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-03-28
 • Katastrofa w Turcji i Syrii

  Katastrofa w Turcji i Syrii

  6 lutego 2023 r. południową i centralną Turcję, a także północną i zachodnią Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Powodem tak silnych wstrząsów było 100 km pęknięcie pomiędzy płytami tektonicznymi Anatolii i Arabii. Zginęło ponad 50 tys. osób, a 122,5 tys. zostało rannych.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-03-28
wszystkie artykuły autora

do góry