• Tłumacz języka migowego

Autor Aleksandra Radlak

Ostatnie artykuły

 • Pożegnanie królowej

  Pożegnanie królowej

  Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat. Przygotowania procedur na okoliczność śmierci i pogrzebu monarchini rozpoczęły się już w latach 60. ubiegłego wieku, a Operacja London Bridge, czyli plan na czas między śmiercią królowej a jej pogrzebem - aktualizowany trzy razy w roku na spotkaniu z udziałem urzędników i policji - w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszedł wiele zmian.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Jak spłonął raj

  Jak spłonął raj

  Na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada w hrabstwie Butte w Kalifornii w listopadowy poranek 2018 r. wybuchł pożar. Rozwijał się z zatrważającą prędkością, zajmując kolejne połacie nieużytków i terenów zabudowanych, aż w końcu przekroczył kanion. W niecałe 24 godziny ogień pochłonął miasteczko Paradise i okolicę.

  Dział
  Świat katastrof
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Świadoma dyscyplina

  Świadoma dyscyplina

  (Jubileuszowe echa) Czy w służbach paramilitarnych PRL było miejsce na niezależność? Każdy, kto wtedy służył, ma zapewne na to pytanie własną odpowiedź. Jakakolwiek by jednak była, trzeba wiedzieć, że już w 1979 r. zadawano sobie takie pytanie - i to na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-07-13
 • Ogień na wodzie

  Ogień na wodzie

  Statek Felicity Ace przewożący 3965 luksusowych samochodów, w tym Porsche, Audi, Bentleye i Lamborghini, 10 lutego wypłynął z Emden w Niemczech i miał przybić do Davisville na Rhode Island sześć dni później. Pożar samochodowca pokrzyżował jednak plany miłośników motoryzacji, czekających na swoje wymarzone modele. I wcale nie był to jedyny pożar na morzu w pierwszym kwartale 2022 r.

  Dział
  Świat katastrof
  Data publikacji
  2022-05-20
 • 2021: koszmarny rok dla Ameryki

  2021: koszmarny rok dla Ameryki

  10 grudnia 2021 r. o godz. 20.22 kierowca Larry Virden wysłał swojej dziewczynie wiadomość o treści „Amazon nie chce wypuścić nas do domu” [1]. W 5 minut później tornado uderzyło w magazyn w Edwardsville, a Larry zginął pod zawalonym dachem w miejscu swojego schronienia - damskiej toalecie, która bynajmniej nie była wyznaczonym miejscem zbiórki.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2022-02-10
wszystkie artykuły autora

do góry