• Tłumacz języka migowego

Autor Ariadna Koniuch

Ostatnie artykuły

 • Przepisy na strzelnicach

  Przepisy na strzelnicach

  Zgodnie z definicją podawaną w słowniku PWN strzelnica to teren lub pomieszczenie do ćwiczeń w strzelaniu. Szerszy obraz w tym kontekście ukazuje definicja z Wikipedii, według której strzelnica to specjalnie przygotowany obszar, zabezpieczony i odgrodzony od przyległego terenu, wyposażony w specjalne urządzenia. Służy do ćwiczeń w strzelaniu i rozgrywania zawodów strzeleckich.

  Dział
  Aktualne wydanie Rozpoznawanie zagrożeń Temat numeru
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Prewentysta wczoraj, dziś i jutro

  Prewentysta wczoraj, dziś i jutro

  W pragmatyce służbowej Państwowej Straży Pożarnej mianem prewentysty przyjęło się określać osoby realizujące zadania z obszaru kontrolno-rozpoznawczego. Termin ten, choć obecnie nie ma podwalin w regulacjach prawnych, nawiązuje do nomenklatury funkcjonującej w strukturach straży pożarnych, czyli w czasach sprzed PSP.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2023-01-26
 • Zmiany klimatu = powodzie

  Zmiany klimatu = powodzie

  Czy dziś, kiedy poziom przepływów w rzekach na krajowych stacjach wodowskazowych osiąga wartości niższe od średniej i notuje się suszę hydrologiczną, możliwa jest powódź jak ta sprzed ponad dwóch dekad? Czy pogłębiająca się w Europie susza uchroni nas przed powodziami? A może zmiany klimatu przyniosą nam intensyfikację innego rodzaju zagrożeń powodziowych?

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności Różności Zderzenie z naturą
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Susze

  Susze

  Susza według definicji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej to zauważalny brak wody, powodujący wyraźną uciążliwość lub nawet zagrożenie dla ludności, wywołujący szkody w środowisku oraz w gospodarce.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności Różności Zderzenie z naturą
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Czy przepisy przeciwpożarowe działają wstecz?

  Czy przepisy przeciwpożarowe działają wstecz?

  Nasi Czytelnicy zastanawiają się, czy konieczne jest dostosowywanie istniejących budynków do nowych przepisów przeciwpożarowych. Jednym słowem, czy przepisy przeciwpożarowe działają wstecz? Odpowiedzi udzieli st. bryg. Ariadna Koniuch z Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom KG PSP.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-07-13
wszystkie artykuły autora

do góry