• Tłumacz języka migowego

autor Kamil Wleciał

Ostatnie artykuły

 • Oznakowanie drzwi przeciwpożarowych

  Oznakowanie drzwi przeciwpożarowych

  Oznakowanie drzwi przeciwpożarowych, które nie są urządzeniami przeciwpożarowymi, a są stosowane w ścianach będących elementami oddzielenia przeciwpożarowego. Czy je też należy oznakować? Jakie jeszcze inne obowiązki z zakresu ochrony przeciwpożarowej stoją przed właścicielem budynku?

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Przepisy ochrony przeciwpożarowej dla budynków szkół i przedszkoli

  Przepisy ochrony przeciwpożarowej dla budynków szkół i przedszkoli

  Jakiś czas temu do redakcji zgłosiła się osoba zainteresowana przepisami ochrony przeciwpożarowej dla budynków szkół i przedszkoli, w szczególności w zakresie warunków ewakuacji oraz wyposażenia w urządzenia przeciwpożarowe. Co zrobić, żeby dzieci były bezpieczne? Z tym pytaniem kierujemy się do st. kpt. Kamila Wleciała z Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-10-17
 • Droga pożarowa

  Droga pożarowa

  Niedawno pisaliśmy o drodze ewakuacyjnej w bloku mieszkalnym. Tym razem naszym czytelnikom sen z powiek spędza droga pożarowa. W przypadku których budynków mieszkalnych wymagane jest doprowadzenie drogi pożarowej? Jakie wymagania powinna spełniać taka droga?

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Fotowoltaika

  Fotowoltaika

  Fotowoltaika to coraz częstsze rozwiązanie pozwalające na produkcję własnego prądu m.in. dla domów jednorodzinnych. Nasz czytelnik Piotr rozważa instalację paneli. Chciałby dowiedzieć się, co o tym mówią przepisy dotyczące mikroinstalacji fotowoltaicznych (do 50 kW) i kiedy ma obowiązek zawiadomienia Państwowej Straży Pożarnej o zainstalowaniu urządzeń fotowoltaicznych.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-02-10
 • Bezpieczeństwo pożarowe wysokościowców

  Bezpieczeństwo pożarowe wysokościowców

  Budynki wysokościowe na stałe wpisały się w krajobraz największych polskich miast. Co więcej, pod względem liczby wieżowców Polska należy do europejskiej czołówki. Znakomitym tego potwierdzeniem jest wybudowany w ostatnim czasie w Warszawie 53-piętrowy wieżowiec Varso Tower, będący najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Jego wysokość łącznie z iglicą wynosi 310 m.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2021-09-10
wszystkie artykuły autora

do góry