• Tłumacz języka migowego

autor Kamil Wleciał

Ostatnie artykuły

 • Bezpieczne parkowanie

  Bezpieczne parkowanie

  W dobie dynamicznego rozwoju transportu samochodowego zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, szczególnie w miastach, spowodowało, że budowa wielostanowiskowych garaży otwartych stała się niezwykle powszechna. Jakie wymagania muszą spełniać tego typu obiekty zarówno w zakresie ochrony przeciwpożarowej, jak i ogólnie rozumianego bezpieczeństwa?

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Składowanie odpadów na działce

  Składowanie odpadów na działce

  Do problemów naszych czytelników można zaliczyć składowisko odpadów masy drzewnej usytuowane po sąsiedzku z domami mieszkalnymi. Oznacza ono nieprzyjemny zapach, uporczywy kurz, ale i zagrożenie pożarowe. Z jakimi niebezpieczeństwami mierzą się mieszkańcy okolicznych domów, jak mogą zainterweniować i co może zrobić straż pożarna? Jak postępować w zależności od tego, na czyim terenie znajduje się składowisko?

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Ochrona przeciwpożarowa za kratami

  Ochrona przeciwpożarowa za kratami

  Według danych Służby Więziennej 31 grudnia 2022 r. w Polsce funkcjonowało 175 obiektów przeznaczonych do zakwaterowania osób odbywających karę pozbawienia wolności lub tymczasowo aresztowanych. Ze względu na brak możliwości ich swobodnego poruszania się wyzwanie stanowi zadbanie o ich bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia pożarowego. Jak przepisy prawa rozwiązują ten problem?

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2023-05-18
 • Oznakowanie drzwi przeciwpożarowych

  Oznakowanie drzwi przeciwpożarowych

  Oznakowanie drzwi przeciwpożarowych, które nie są urządzeniami przeciwpożarowymi, a są stosowane w ścianach będących elementami oddzielenia przeciwpożarowego. Czy je też należy oznakować? Jakie jeszcze inne obowiązki z zakresu ochrony przeciwpożarowej stoją przed właścicielem budynku?

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Przepisy ochrony przeciwpożarowej dla budynków szkół i przedszkoli

  Przepisy ochrony przeciwpożarowej dla budynków szkół i przedszkoli

  Jakiś czas temu do redakcji zgłosiła się osoba zainteresowana przepisami ochrony przeciwpożarowej dla budynków szkół i przedszkoli, w szczególności w zakresie warunków ewakuacji oraz wyposażenia w urządzenia przeciwpożarowe. Co zrobić, żeby dzieci były bezpieczne? Z tym pytaniem kierujemy się do st. kpt. Kamila Wleciała z Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

  Dział
  Gorące pytania
  Data publikacji
  2022-10-17
wszystkie artykuły autora

do góry