• Tłumacz języka migowego

autor Marek Wyrozębski

Ostatnie artykuły

 • Lament zamiast śpiewu

  Lament zamiast śpiewu

  Wesele młodej asyryjskiej pary w północnym Iraku we wrześniu tego roku zakończyło się tragicznie. Długa lista zaniedbań w obszarze bezpieczeństwa doprowadziła do katastrofy, w której zginęła ponad setka osób. Dzień mający przynieść radość zamienił się w koszmar dla całej lokalnej społeczności.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-12-15
 • Raj utracony

  Raj utracony

  Hawaje zwykle kojarzone są z pięknymi plażami, egzotyczną roślinnością i niekończącymi się wakacjami. W tym roku zmagały się z niszczycielskim żywiołem, który spowodował śmierć ponad setki osób, a także ogromne zniszczenia mienia i środowiska naturalnego.

   

  Dział
  Świat katastrof
  Data publikacji
  2023-10-19
 • Second-hand

  Second-hand

  Zagrożenia związane z pożarami samochodów elektrycznych i hybrydowych są obecnie bardzo nośnym tematem. Choć statystyki mówią o zaledwie promilu takich przypadków rocznie, to skutki pożarów związanych z bateriami tych pojazdów rozpalają wyobraźnię.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Epicka zamieć

  Epicka zamieć

  Choć pod koniec ubiegłego roku wydawało się, że prawdziwa zima już nie nadejdzie, po drugiej stronie kuli ziemskiej sytuacja przerosła wszelkie oczekiwania. Gwałtowne zamiecie śnieżne, potężne arktyczne wiatry i drastyczny spadek temperatury to recepta na jedną z największych naturalnych katastrof w Ameryce Północnej od dziesięcioleci.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Update organizacji działań kpp

  Update organizacji działań kpp

  Od czasu utworzenia Państwowej Straży Pożarnej w naszej formacji zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również prężnie rozwijającej się gałęzi - obowiązków w ratownictwie medycznym. O ile jednak ratownicy medyczni w PSP dadzą sobie radę z rosnącymi wymaganiami, to warto zastanowić się, jak pomóc pozostałym strażakom.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-09-15
wszystkie artykuły autora

do góry