• Tłumacz języka migowego

autor Marek Wyrozębski

Ostatnie artykuły

 • Second-hand

  Second-hand

  Zagrożenia związane z pożarami samochodów elektrycznych i hybrydowych są obecnie bardzo nośnym tematem. Choć statystyki mówią o zaledwie promilu takich przypadków rocznie, to skutki pożarów związanych z bateriami tych pojazdów rozpalają wyobraźnię.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Epicka zamieć

  Epicka zamieć

  Choć pod koniec ubiegłego roku wydawało się, że prawdziwa zima już nie nadejdzie, po drugiej stronie kuli ziemskiej sytuacja przerosła wszelkie oczekiwania. Gwałtowne zamiecie śnieżne, potężne arktyczne wiatry i drastyczny spadek temperatury to recepta na jedną z największych naturalnych katastrof w Ameryce Północnej od dziesięcioleci.

  Dział
  Za granicą
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Update organizacji działań kpp

  Update organizacji działań kpp

  Od czasu utworzenia Państwowej Straży Pożarnej w naszej formacji zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również prężnie rozwijającej się gałęzi - obowiązków w ratownictwie medycznym. O ile jednak ratownicy medyczni w PSP dadzą sobie radę z rosnącymi wymaganiami, to warto zastanowić się, jak pomóc pozostałym strażakom.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-09-15
 • Płonąca pułapka

  Płonąca pułapka

  „To był tragiczny pożar, zdarzenie bez precedensu. Jesteśmy myślami ze wszystkimi którzy przez niego ucierpieli. (…) nigdy w trakcie swojej 29-letniej służby nie doświadczyłam czegoś podobnego. Sił dodaje mi wspaniała postawa podległych mi ludzi i innych załóg ratowniczych, które cały czas angażują się w pomoc”. Tymi słowami komisarz Londyńskiej Straży Pożarnej Danielle Cotton skomentowała najtragiczniejsze zdarzenie ostatnich lat w stolicy Wielkiej Brytanii.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2017-08-24
 • Wszystko może być pułapką

  Wszystko może być pułapką

  Wiele zdarzeń jest do siebie dość podobnych, mimo to w ratownictwie trudno o nudę, bo życie zawsze ma w zanadrzu coś zaskakującego.

  Dział
  Warsztat ratownika
  Data publikacji
  2017-03-22
wszystkie artykuły autora

do góry