• Tłumacz języka migowego

Autor Tomasz Sawicki

Ostatnie artykuły

 • Rydwany ognia

  Rydwany ognia

  Pożary autobusów niestety nie są zjawiskiem lokalnym. Wręcz przeciwnie - stanowią zauważalny problem na całym świecie, a liczba takich pożarów w ostatnich latach wzrasta. W Polsce statystycznie pożar w autobusie powstaje co drugi dzień.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2018-05-28
 • Oględziny miejsca pożaru

  Oględziny miejsca pożaru

  W 2016 r. Państwowa Straż Pożarna zarejestrowała 126 228 pożarów. W ich wyniku zginęło 488 osób, a 4205 zostało rannych. W wyniku pożarów spaleniu uległo mienie wartości ponad 1,1 mld złotych [1].

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2017-11-27
 • Kosztowne błędy biegłego

  Kosztowne błędy biegłego

  Instytucja biegłego sądowego i dowodu z jego opinii odgrywają istotną rolę zarówno w postępowaniu karnym, jak i cywilnym. Opinia biegłego staje się nierzadko niezastąpionym środkiem dowodowym i stanowi często podstawę rozstrzygnięć istotnych kwestii procesowych.  

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2017-09-29
 • Ślady popożarowe

  Ślady popożarowe

  Pożar, jako żywiołowy proces spalania, najczęściej zaciera ślady swojego zainicjowania, kolejnych faz rozwoju, jak i ślady pozostawione przez sprawcę w przypadku celowego podpalenia. Ślady na miejscu pożaru ulegają ciągłym zmianom od rozpoczęcia do zakończenia procesu palenia, a także na skutek przebiegu działań ratowniczych – i dlatego ich ujawnienie nie jest łatwe.

  Dział
  Rozpoznawanie zagrożeń
  Data publikacji
  2017-07-10
 • Komin pod lupą

  Komin pod lupą

  Często bagatelizowana jest rola kominów i instalacji spalinowych. Zwłaszcza zaś ich wpływ na prawidłowe działanie urządzeń grzewczych, a co najistotniejsze – bezpieczeństwo użytkowników.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2017-03-27
wszystkie artykuły autora

do góry