• Tłumacz języka migowego

Aktualności

znaleziono wiadomości: 19

Wreszcie!

Wreszcie!

Wreszcie!

437:0:1 oraz 99:0:0 - takimi wynikami zakończyły się głosowania dotyczące ustawy o ochotniczych strażach pożarnych w Sejmie i Senacie. Bez głosu sprzeciwu, ponad podziałami, przyjęto prawo dla rycerzy św. Floriana. O założeniach ustawy rozmawiamy z nadbryg. Adamem Koniecznym, zastępcą komendanta głównego PSP.

Słowo wstępne 2021/12

Słowo wstępne 2021/12

Kończymy 2021 rok. Niełatwy, przeżyty w pandemii, lockdownie, zdalnym nauczaniu. W zdrowiu i chorobie. Ale też w nadziei na powrót do normalności, która pojawiła się wraz z wprowadzeniem szczepionek.

Zmiana barw

Zmiana barw

Zmiana barw

Niebawem strażacy na co dzień będą pełnić służbę w zupełnie nowych mundurach. Znikną niebieskie koszule, mundury dowódczo-sztabowe i koszarówki. Weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie umundurowania strażaków PSP. O kulisach powstania nowych ubrań i zasadach ich wdrażania rozmawiamy z nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem, zastępcą komendanta głównego PSP...

Trzymamy fason

Trzymamy fason

Trzymamy fason

Nowe mundury, dodatek funkcyjny, nowoczesne legitymacje - zmiany dużego kalibru. 30-lecie PSP to nie tylko celebrowanie rocznicy, ale konkretne zmiany modernizacyjne formacji, o których mówi komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Komendant w stolicy

Komendant w stolicy

Komendant w stolicy

Duże miasto, duży kłopot - tak w skrócie można by określić codzienność szefa warszawskich strażaków. Z czym wiąże się służba na tym stanowisku opowiada st. bryg. Leszek Smuniewski, komendant miejski m.st. Warszawy.

Bez słów na wiatr

Bez słów na wiatr

Bez słów na wiatr

Nasz potencjał jest wyjątkowy i nietuzinkowy, zbieramy słowa wdzięczności, uznania i podziwu, bo nie rzucamy słów na wiatr. Jesteśmy w światowej elicie ratowniczej i zrobimy wszystko, by tej pozycji nie utracić - podkreśla nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP, podsumowując udział polskich strażaków w międzynarodowej misji ratowniczej w Grecji i Turcji.

Równajmy w górę

Równajmy w górę

Równajmy w górę

Inwestycje, nowe kierunki studiów, a może i zmiana nazwy uczelni. O tym, co czeka SGSP, w rozmowie z jej nowym rektorem-komendantem nadbryg. dr. inż. Mariuszem Feltynowskim, prof. uczelni.

Spokojnie, pozwólcie popracować

Spokojnie, pozwólcie popracować

Spokojnie, pozwólcie popracować

„Przepytaj Szefa” to eksperyment redakcji PP, który całkowicie wypalił i to w najlepszym tego słowa znaczeniu. Każdy miał szansę zadać pytanie nadbryg. Andrzejowi Bartkowiakowi, komendantowi głównemu PSP, a budujące jest to, że tak wielu skorzystało z tej szansy, zadając także pytania bez ogródek. Ta bezpośredniość szczególnie ucieszyła pytanego, bo świadczy o skróceniu dystansu. Dominowały pytania o finanse,

Nowy początek

Nowy początek

Nowy początek

Pandemia zmieniła nasze życie, emocje, relacje społeczne. Jak odnaleźć się w tych czasach? Czy warto uparcie wyczekiwać powrotu starego, czy lepiej wypatrywać początku czegoś nowego? Rozmawiamy o tym ze st. kpt. Anną Kubicką, psychologiem, psychoterapeutą, przez wiele lat realizującym zadania Systemu Pomocy Psychologicznej w PSP w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie, a obecnie pracownikiem Biura Szkolenia KG PSP.

Jestem dobrej myśli

Jestem dobrej myśli

Jestem dobrej myśli

Bóg, Honor, Ojczyzna – to nie tylko hasło ze sztandarów. Z wiarą, determinacją i nadzieją będziemy pomagali w walce z wirusem i w końcu ją wygramy. Kończymy trudny rok z nadzieją na lepszy – podkreśla komendant główny PSP, podsumowując pierwszy rok swojego urzędowania.

do góry