• Tłumacz języka migowego
Sport i rekreacja Szymon Ławecki

Biegowe podsumowanie

31 Października 2015

W Rakoniewicach odbyły się XXI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Rozegrane zostały w ramach piątej edycji biegu Dycha Drzymały. Wzięło w nim udział ponad 1400 zawodników, wśród nich aż 225 strażaków i strażaczek PSP.

Start i meta biegu usytuowane były na malowniczym rakoniewickim rynku, nieopodal fontanny ze strażakami i Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa. Zawodnicy mieli do pokonania atestowaną trasę - dwie pętle po 5 km. Każdy, kto dobiegł do mety, otrzymał okolicznościowy medal.

W klasyfikacji generalnej kobiet z czasem 49 min 31 s wygrała Joanna Cichoń z KP PSP w Tarnowskich Górach. Drugie miejsce zajęła Ilona Cytawa z KP PSP w Wołowie, a trzecie Magdalena Bilińska z KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim. W klasyfikacji generalnej mężczyzn najszybciej na mecie zameldował się Damian Pieterczyk z KM PSP w Olsztynie (31 min 38 s). Niższe stopnie podium zajęli Marek Książek z KP PSP w Otwocku i Bartłomiej Przedwojewski z SA PSP w Poznaniu. W klasyfikacji drużynowej wygrała zaś KW PSP w Gdańsku przed KW PSP w Rzeszowie i KW PSP w Poznaniu.

Mistrzostwa Polski były jednocześnie zawodami kończącymi rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. W klasyfikacji końcowej po rozegraniu siedmiu imprez biegowych - w Krakowie, Gdyni, Jaworze, Krempnej, Ciechocinku, Przemyślu i Rakoniewicach - zwyciężyli: w klasyfikacji generalnej kobiet - Joanna Cichoń, w klasyfikacji mężczyzn - Damian Pieterczyk. W klasyfikacji mężczyzn w kategorii A (do 29 lat) najlepszy okazał się Bartłomiej Przedwojewski, w kategorii B (30-39 lat) - Damian Pieterczyk, a w kategorii C (powyżej 40 lat) - Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy, które wręczyli im zastępcawielkopolskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. dr Jerzy Ranecki, zastępcadyrektora Biura Szkolenia KG PSP st. bryg. Tomasz Naczas oraz naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu mł. bryg. Tomasz Wiśniewski.