• Tłumacz języka migowego

Autor Lech Lewandowski

Ostatnie artykuły

 • Aby zdążyć na czas

  Aby zdążyć na czas

  W tym tkwi też piękno tego rozwiązania - nie jest to bowiem oprogramowanie zastępujące ratowników i ugruntowane metody poszukiwawcze, ale stanowiące ich znakomite uzupełnienie na rozległych terenach otwartych, niejednokrotnie takich jak na przykład bagna, do których dostęp jest utrudniony lub czasem niemożliwy.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Wyścig po życie

  Wyścig po życie

  Na akcję poszukiwawczo-ratowniczą w Turcji pojechało 75 strażaków i jedna strażaczka. Rozmawiamy z mł. bryg. lek. med. Grażyną Krause - specjalistką medycyny ratunkowej, pełniącą rolę dolnośląskiego koordynatora ratownictwa medycznego w KW PSP we Wrocławiu, a zarazem uczestniczką tego wyjazdu.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności W ogniu pytań
  Data publikacji
  2023-03-28
 • W sukurs pokrzywdzonym

  W sukurs pokrzywdzonym

  Zakończył się nabór wniosków na dotacje z Funduszu Sprawiedliwości na zakup sprzętu ratowniczego dla OSP. Ten ogólnopolski program wsparcia ochotniczych straży pożarnych z Funduszu Sprawiedliwości o wartości ponad 100 mln zł nie ma precedensu w historii.

  Dział
  Sprawy ochotników
  Data publikacji
  2018-10-31
 • Przecierałam szlaki

  Przecierałam szlaki

  Niekiedy kobieta ma silniejszą psychikę niż niejeden mężczyzna. Z wieloletnich doświadczeń zdobytych w służbie coś niecoś o tym wiem - o swoich strażackich doświadczeniach opowiada mł. bryg. Agnieszka Mendelska, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kamiennej Górze.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2018-10-25
 • Plan na bezpieczeństwo

  Plan na bezpieczeństwo

  Dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Adam Konieczny i dyrektor Korpusu Pożarniczo-Ratowniczego Kraju Pardubickiego brig. gen. ing. Miroslav Kvasniĉka złożyli swoje podpisy pod planem ratowniczym, który służy praktycznej realizacji dotychczasowych uzgodnień o rozwijaniu transgranicznej współpracy pomiędzy polskimi i czeskimi strażakami, w ramach programu „Bezpieczne pogranicze”.

  Dział
  Różności
  Data publikacji
  2018-07-24
wszystkie artykuły autora

do góry