• Tłumacz języka migowego
Sport i rekreacja Piotr Sokołowski

Polki nie dały szans rywalkom

1 Maja 2015

W Chorzowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Juniorów w Drabinie Hakowej. Uczestniczyło w nich blisko 80 zawodników i zawodniczek z Czech, Słowacji i Polski. Nasz kraj reprezentowała 23-osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Papowa Toruńskiego (woj. kujawsko-pomorskie).

Nasze zawodniczki zdeklasowały wręcz swoje rywalki, wśród nich ubiegłoroczne mistrzynie świata juniorów Czeszki. W grupie wiekowej do 14 lat zwyciężyła Apolena Kasalva z Czech, przed swoją drużynową koleżanką Kamilą Krejci i Emilią Jankowską. W grupie 15-16 lat pierwsze trzy miejsca zajęły reprezentantki Polski - Natalia Gutmańska, Linda Weiszewski i Zuzanna Hulisz. Podobnie w grupie 17-18 lat, w której najlepsza okazała się Marta Lach. Kolejne miejsca zdobyły Sandra Chyczewska i Dagmara Łukaszewska. Najmłodszą zawodniczką tych zawodów była siedmioletnia Matylda Czajka.

W klasyfikacji chłopców we wszystkich grupach wiekowych na pierwszych miejscach uplasowali się zawodnicy z Czech.
Rewanż już niedługo, bo 1 maja w Ostrawie (Czechy). Ostatnim sprawdzianem przed startem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Sporcie Pożarniczym w Grodnie (Białoruś) będą zaś lipcowe zawody pożarnicze w Żilinie (Słowacja). Transmisja z nich na www.firetv.cz.