• Tłumacz języka migowego

Aktualności

znaleziono wiadomości: 5

Grupa do zadań medycznych

Grupa do zadań medycznych

Grupa do zadań medycznych

Strażacy od kilkunastu lat prowadzą intensywne szkolenia w zakresie Kpp, rokrocznie muszą poddawać się wszelkiego rodzaju egzaminom i sprawdzianom potwierdzającym ich wiedzę i umiejętności praktyczne w tym zakresie ratownictwa. Wielu funkcjonariuszy PSP ma wykształcenie medyczne, pracują jako dyspozytorzy medyczni... Ten potencjał ratowniczy nie jest jednak do końca wykorzystywany.

Służba i flota

Służba i flota

Służba i flota

Czas poznać kolejne oblicze ratownictwa. W tym numerze PP zagości jego dziedzina związana z jednym z żywiołów. Chodzi o wodę, ale specyficzną, bo dość mocno słoną - czyli ratownictwo morskie. Jak funkcjonuje?

Na ratunek pod ziemią

Na ratunek pod ziemią

Na ratunek pod ziemią

Ostatnim razem poruszaliśmy kwestie organizacji ratownictwa lotniczego w Polsce. W aktualnym numerze PP warto przyjrzeć się dziedzinie usytuowanej na drugim biegunie. Z wysokości zejdziemy dziś pod ziemię, aby przeanalizować, jak funkcjonuje ratownictwo górnicze.

Pomoc z góry

Pomoc z góry

Pomoc z góry

Kontynuując rozważania w obszarze ratownictwa, tym razem przyjrzymy się jego chyba najmłodszej (przynajmniej w naszym kraju) dziedzinie, dla wielu z nas może nieco egzotycznej, ale niezwykle istotnej - czyli ratownictwu lotniczemu. Nie chodzi przy tym o szeroko opisywane na łamach PP służby lotniskowe straży pożarnych czy lotniskowe służby ratowniczo-gaśnicze, a o służby pod nazwą ASAR.

Portret PRM

Portret PRM

Portret PRM

Oto najbardziej oczywisty oprócz KSRG system ratowniczy w naszym kraju, czyli system Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM). W jaki sposób jest zorganizowany, jak funkcjonuje na tle innych podobnych systemów za granicą? Na jakich zasadach przebiega współpraca z PSP? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

do góry