• Tłumacz języka migowego

Aktualności

znaleziono wiadomości: 58

Pasja nigdy nie zagaśnie

Pasja nigdy nie zagaśnie

Pasja nigdy nie zagaśnie

Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie, kim jest strażak raper, który napisał tekst utworu „Nigdy nie zagaśnie” i wykonał go z okazji 30-lecia PSP, ma szansę się tego dowiedzieć. Piosenka zrobiła furorę na YouTube wśród funkcjonariuszy PSP i szerszej publiczności, tym bardziej że towarzyszy jej wspaniały teledysk. To nie jedyny utwór asp. Jacka Lipskiego „Lipena”, funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie.

Śmigło i hełm

Śmigło i hełm

Śmigło i hełm

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe to jedna ze służb, z którą strażacy współpracują na co dzień. Gdy poszkodowany, któremu funkcjonariusze PSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, musi jak najszybciej dostać się do szpitala oddalonego od miejsca zdarzenia, kto może go tam w bezpiecznych warunkach przetransportować? Tylko załoga LPR.

Zjazd druhów

Zjazd druhów

Zjazd druhów

Strażacy OSP i PSP trwają razem na placu boju z żywiołem. Ich dobra współpraca to warunek skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych. Splata się także ich życie poza służbą. Dlatego podczas XV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nie zabrakło funkcjonariuszy PSP...

Czarna seria

Czarna seria

Ostatnie tygodnie były niezwykle trudne dla strażaków PSP i OSP. W odstępie kilku dni w czasie służby odeszło trzech wspaniałych ludzi. Trudno się z tym pogodzić, można jedynie oddać im hołd i zachować ich w pamięci.

Nagrodzeni za Francję

Nagrodzeni za Francję

Nagrodzeni za Francję

Z dala od domów, w pocie czoła dawali z siebie wszystko, by pomóc kolegom strażakom i mieszkańcom zagrożonych pożarem miejscowości. Mowa oczywiście o funkcjonariuszach PSP z różnych części Polski - członkach modułu GFFFV Poland, którzy brali udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w okolicach Hostens.

Jeden za wszystkich…

Jeden za wszystkich…

Jeden za wszystkich…

… wszyscy za jednego. Tylko kierując się tą maksymą, można zadbać o wspólne bezpieczeństwo, gdy zagrożeń przybywa.

Ku pamięci

Ku pamięci

Ku pamięci

Dobiegł końca XXX Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego, strażaków poległych w 1992 r. w trakcie pożaru lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej.

Burzliwe dni

Burzliwe dni

Burzliwe dni

Bez względu na porę roku strażacy mają pełne ręce roboty. Niestraszne im pogodowe czy ekologiczne perturbacje - zmagają się z żywiołem, usuwają skutki jego groźnych poczynań.

Z wizytą za oceanem

Z wizytą za oceanem

Z wizytą za oceanem

Bezpieczeństwo to kluczowa wartość, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują nam, jak bardzo jest kruche. Dlatego warto współpracować na płaszczyźnie międzynarodowej, szkolić się i dokonywać wymiany doświadczeń w obszarze ochrony ludności.

Wybiegać wdzięczność

Wybiegać wdzięczność

Wybiegać wdzięczność

Bieganie cieszy się coraz większą popularnością. To idealna aktywność pozwalająca zadbać o kondycję fizyczną i samopoczucie psychiczne. Jak mówi wiele osób uprawiających ten sport od dłuższego czasu, podczas treningu udaje im się odciąć od zalewu zewnętrznych bodźców i zajrzeć w głąb siebie, przyjrzeć się swoim myślom i uczuciom.

do góry