Pierwszy na Podkarpaciu

Kategoria: Kategorie

W Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie odbyło się uroczyste otwarcie sali edukacyjnej „Ognik”, powstałej w ramach programu Bezpieczna+.  

To jedyna tego typu sala edukacyjna w woj. podkarpackim. Jednym z celów programu Bezpieczna+ jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego poprzez prowadzenie bezpośrednich działań praktycznych zwiększających wiedzę i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Strażacy będą prowadzić zajęcia szkoleniowe, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Obiekt szkoleniowy powstał dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody podkarpackiego, podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP i komendanta miejskiego PSP w Łańcucie.

W łańcuckim „Ogniku” dzieci poznają między innymi zasady ewakuacji z zadymionych pomieszczeń, czy też sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia awaryjnego. Nauczą się podstaw pierwszej pomocy oraz tego, jak poprawnie zgłaszać zdarzenie przez telefon. Zajęcia będą prowadzone w pokoju symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej, umożliwiającej wyświetlanie filmów i prezentacji.

Uroczystego otwarcia „Ognika” dokonali: Kazimierz Gołojuch – poseł na Sejm RP, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, nadbryg. Bogdan Kuliga – podkarpacki komendant wojewódzki PSP, starosta łańcucki Adam Krzysztoń i st. bryg. Roman Poterek –  komendant powiatowy PSP w Łańcucie.

Marcin Betleja

fot. Marcin Betleja

Luty 2016