Marzec 2020

Kategoria: Okładki

 

Sztuka dowodzenia

Wśród wielu życzeń składanych strażakom wstępującym do służby pojawiają się i te, by na swojej drodze spotkali dobrych dowódców. Nasuwa się jednak pytanie: jak ich rozpoznać?

Plan na sukces

Bez planowania i formułowania celów nie sposób zrealizować ciekawych i przydatnych zajęć dla młodzieży. Warto pamiętać o tym, przekazując wiedzę i umiejętności członkom młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Budżet dla laików

Budżet, paragraf, rodzaje kontroli dokumentów… Większość z nas, realizując zadania, nie wydaje służbowych pieniędzy. Co w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni zakupić coś na potrzeby naszej jednostki? Poniżej kilka praktycznych rad w tym zakresie. 

Ogień w powietrzu

19 sierpnia 1980 r. na pasie startowym lotniska w Rijadzie miała miejsce jedna z najgroźniejszych katastrof w historii lotnictwa. 301 osób straciło życie, gdy Lockheed L-1011 Tristar wykonał awaryjne lądowanie z powodu pożaru, a następnie tajemniczo ucichł, zanim ktokolwiek opuścił samolot. 

Zabezpieczenie przeciwpożarowe metra

Historia metra sięga połowy XIX w., w Polsce o takim rozwiązaniu zaczęto myśleć w latach 20. XX w. Jakie rozwiązania stosuje się obecnie, by było bezpieczne i funkcjonalne?