Styczeń 2020

Kategoria: Okładki

ŚMIERĆ W HOSPICJUM

Tragiczny w skutkach pożar w chojnickim hospicjum na długo pozostanie w pamięci mieszkańców tego spokojnego miasta. W nocy z 5 na 6 stycznia ucierpieli najsłabsi, ludzie chorzy, świadomi zagrożenia, lecz do ucieczki niezdolni.

EWAKUACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Tragiczny pożar w Chojnicach pokazuje, jak duże znaczenie ma sprawna i szybka ewakuacja osób, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Jak wygląda kwestia dostosowania budynków w tym zakresie w Polsce i za granicą?

PASY MIĘDZYKONDYGNACYJNE

Pasy międzykondygnacyjne pełnią istotną funkcję biernego zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku. Jakie wymagania techniczno-budowlane obowiązują względem nich?

POŻAR ZIMOWEJ WIŚNI

Każdy, kto był w granicach Federacji Rosyjskiej, z pewnością mógł się przekonać, że wszystko tam jest „naj”. Niestety – w tak wielkim kraju także problemy potrafią być największe. W dziedzinie pożarów dwa lata temu padł  tragicznyrekord liczby dziecięcych ofiar śmiertelnych.  

ŚWIATOWA MARKA RATOWNICTWA

Profesjonalna służba medyczna jest kwintesencją codziennej działalności Harcerskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Testem najwyższej próby było zabezpieczanie medyczne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Panamie, który został zdany bez zarzutu. O służbie harcerskiej, która ma wiele wspólnego ze służbą strażacką w rozmowie z hm. Adamem Niemkiewiczem, komendantem głównym Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (HOPR)