Lipiec 2019

Kategoria: Okładki

Muzeum z pasji   

Czasem wystarczy jedna osoba, by powstała wspaniała inicjatywa, kontynuowana później przez następców. Tak stało się w przypadku muzeum pożarnictwa funkcjonującym przy OSP w Oseredku. 

HUSAR z certyfikatem

Recertyfikacja INSARAG polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej za nami. Polscy strażacy po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie kompetencje.

W walce z wiatrem i ogniem

Komponent PSP, którego zdaniem było zabezpieczenie ćwiczeń wojsk NATO, niespodziewanie musiał zmierzyć się ze skutkami trąby powietrznej i potężnym pożarem obszarów leśnych.

HUSAR z certyfikatem

Strażacy, bogatsi o ważne doświadczenia i wiedzę po pożarze w kościele św. Katarzyny z 2006 r., 2 czerwca przeprowadzili skuteczną akcję ratowniczo-gaśniczą w świątyni pw. św. Piotra i Pawła. Gdańsk odrobił lekcję sprzed 13 lat.   

Strażak ojcem

Strażakowi pełniącemu służbę w PSP, podobnie jak pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę, przysługują uprawnienia rodzicielskie.           

Uwaga na barszcz Sosnowskiego

Roślina sprowadzona do Polski w latach 50. z okolic Kaukazu w charakterze paszy dla bydła okazała się kłopotliwa i niebezpieczna. Kontakt z nią może zakończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi.