Czerwiec 2019

Kategoria: Okładki

Bezpiecznie to skutecznie 

Wyszkolenie strażaka zaczyna się od wyszkolenia dobrego instruktora. Ten wie, jak bezpiecznie i fachowo przeprowadzić zajęcia. Przy szkoleniu z pożarów wewnętrznych nabiera to szczególnego znaczenia.

Obozy MDP – poradnik organizatora

W jaki sposób przygotować obóz młodzieżowej drużyny pożarniczej, by uczestnicy wrócili do domów jeszcze bardziej zainteresowani strażacką służbą?

Żniwa bez ognia

Jeszcze pokolenie temu omłoty były kwestią nomen omen palącą. Już nie są, gdyż rolnictwo zbożowe w postaci tradycyjnej odeszło w niebyt przez rozwój techniki i limity unijne. Pozostały tylko pożary stert, a wśród nich nowość statystyczna: sianokiszonka.

Naliczanie emerytur w PSP

Obecnie mamy do czynienia z różnymi zasadami określania wysokości świadczenia emerytalnego i jego wzrostu, uzależnionymi od daty podjęcia po raz pierwszy służby w PSP bądź w określonych formacjach mundurowych.

Trenażer XXI wieku

W jaki sposób szkolenie dyżurnych stanowisk kierowania PSP mogłoby wejść na wyższy poziom rozwoju? Z pewnością przełomem byłaby realizacja koncepcji trenażera przeznaczonego specjalnie dla nich.