Maj 2019

Kategoria: Okładki

Dlaczego katedry płoną?

Na tydzień przed świętami wielkanocnymi 2019 r. (co w średniowieczu miałoby swoje znaczenie), w katedrze Notre Dame w Paryżu rozwinął się groźny pożar. Jak to możliwe, by masywną budowlę z cegły i kamienia mógł strawić ogień?

Nasi weterani

Choć słowo weteran zwykle kojarzy się z żołnierzem, weteranami mogą być funkcjonariusze pełniący służbę w resortach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Warsztat oficera prasowego

Państwowa Straż Pożarna to instytucja finansowana z podatków, dlatego jest zobowiązana do udzielania prasie informacji o funkcjonowaniu ochrony przeciwpożarowej. Jak to robić profesjonalnie?

Przełomowa autodrabina

Pod koniec XIX wieku, kiedy zaczęto wprowadzać nowinki techniczne w napędzie pojazdów, zainteresowanie nimi wykazała również straż pożarna. Autodrabina Brauna na podwoziu z napędem elektrycznym to perełka techniki pożarniczej.

Motywowanie przez nagradzanie

Odpowiedni system motywacyjny wpływa na jakość zadań realizowanych przez funkcjonariuszy PSP. Dlatego też na uwagę zasługują sposoby zachęcania ich do coraz lepszego wypełnienia obowiązków.