Zwycięzcy konkursu plastycznego

Kategoria: Aktualności

Zakończyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – profesjonalni, sprawni, pomocni”, którego organizatorem jest komendant główny PSP. Eliminacje centralne odbyły się 19 czerwca w Komendzie Głównej PSP. Konkurs miał pomóc w poszerzeniu wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku wszelkiego typu zagrożeń oraz zobrazować pracę strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.


Zorganizowany był we współpracy z wydziałami bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędów wojewódzkich. Do udziału w nim zachęcane są dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat – grupa młodsza szkoły podstawowej (klasy I-III), grupa średnia szkoły podstawowej (klasy IV-VI), gimnazjum (klasy I-III) oraz uczniowie niepełnosprawni (wychowankowie szkół specjalnych, świetlic terapeutycznych oraz ośrodków terapii zajęciowej – do 18. roku życia).

Do KG PSP dotarły prace, które przeszły wszystkie szczeble eliminacji, czyli gminne, powiatowe oraz wojewódzkie. Z 296 prac nadesłanych na konkurs z 15 województw Komisja na szczeblu centralnym wyłoniła 16 laureatów: w każdej z czterech grup wiekowych po trzy prace plastyczne najlepsze pod względem artystycznym oraz najbardziej odpowiadające tematowi, a dodatkowo wyróżniła cztery osoby. Galeria nagrodzonych prac znajduje się na stronie: www.straz.gov.pl/konkursy/konkursyplastyczne.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe zostaną wręczone laureatom we wrześniu, podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.

Laureaci konkursu

Kategoria I – uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

    • miejsce I – Marianna Zarzycka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 i. Jana Pawła II w Wałbrzychu, woj. dolnośląskie
    • miejsce II – Natalia Jażdżewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku, woj. pomorskie
    • miejsce III – Kinga Rucińska, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, woj. pomorskie

Kategoria II – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

    • miejsce I – Alicja Świetlicka, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie
    • miejsce II – Amelia Owczarek, Szkoła Podstawowa im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu Zdroju, woj. podkarpackie
    • miejsce III – Bartosz Dobkowski, Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie, woj. podlaskie

Kategoria III – uczniowie gimnazjów:

    • miejsce I Aleksandra Pękala, Zespół Szkół Samorządowych w Żarnowie, woj. łódzkie
    • miejsce II Jadwiga Beń, Gimnazjum nr 2 im. Orląt Lwowskich w Oławie, woj. dolnośląskie
    • miejsce III Ewelina Gostomczyk, Zespół Szkół Swornegacie, woj. pomorskie

Kategoria IV – uczniowie szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych:

    • miejsce I Adrian Kardyś, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętej Jadwigi Królowej w Mielcu, woj. podkarpackie
    • miejsce II Mateusz Mazurek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, woj. warmińsko-mazurskie
    • miejsce III Piotr Nieśpielak, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kielcach, woj. świętokrzyskie

Wyróżnienia:

    • Milena Słowik, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, woj. pomorskie
    • Julia Kołodziej, Szkoła Podstawowa nr 32 im. Janusza Kusocińskiego w Kielcach, woj. świętokrzyskie
    • Katarzyna Wiszowata, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym, Publiczne Gimnazjum w Dobrzyniewie Dużym, woj. podlaskie
    • Barbara Bałut, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Rzuchowie, woj. małopolskie

 sierpień 2017