• Tłumacz języka migowego

Aktualności

znaleziono wiadomości: 43

Pożar pomieszczenia technicznego w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Pożar pomieszczenia technicznego w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

16 listopada 2021 r. - pożar jednego z pomieszczeń technicznych w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Spowodował on silne zadymienie na Oddziale Pulmonologii i Alergologii.

Warszawskie Tygrysy

Warszawskie Tygrysy

Warszawskie Tygrysy

- Pokazaliście niezwykle wysoki poziom wyszkolenia, bardzo duże zaangażowanie (…), ale też dużą wiedzę pożarniczą i dużą wiedzę historyczną o naszym garnizonie - powiedział st. bryg. Leszek Smuniewski, komendant miejski PSP w Warszawie, gdy składał gratulacje uczestnikom II zawodów o odznakę „Warszawskiego Tygrysa”, które odbyły się 10 września 2021 r. na terenie JRG 7 Warszawa.

Stracone indyki

Stracone indyki

9 listopada 2021 r. - pożar fermy drobiu w Rybołach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy ratowniczo-gaśnicze z KW PSP i KM PSP w Białymstoku, KP PSP w Hajnówce oraz OSP Wojszki, Rafałówka, Ryboły, Zabłudów, Dorożki i Krynickie.

Akcja na Oddziale Ratunkowym

Akcja na Oddziale Ratunkowym

5 listopada 2021 r. - pożar szpitala przy ul. Grenadierów w Lublinie. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy z JRG 3 zastały intensywne zadymienie wydobywające się z wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że pali się pomieszczenie magazynowe w piwnicy budynku.

Pożar elewacji i poddasza

Pożar elewacji i poddasza

3 listopada 2021 r. - pożar elewacji budynku mieszkalnego i jego poddasza w miejscowości Rembów. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG 4 w Chmielniku i 3 zastępy OSP z Rakowa i Szumska. W chwili dojechania strażaków na miejsce zdarzenia mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku i nie wymagali pomocy medycznej.

Auto w Potoku Służewieckim

Auto w Potoku Służewieckim

Auto w Potoku Służewieckim

31 października 2021 r. - do JRG 9 Warszawa wpłynęła informacja, że do Potoku Służewieckiego wpadł samochód. Jechał nim tylko kierowca, który samodzielnie się z niego wydostał. Do zdarzenia zadysponowano GCBA 5/32/2,5 oraz GBA Rt 2,5/25/2,5 i grupę techniczną z JRG 10.

Ciężarówki w ogniu

Ciężarówki w ogniu

31 października 2021 r. - pożar 3 kabin samochodów ciężarowych w Augustowie. Działania strażaków polegały na jego ugaszeniu, a także niedopuszczeniu do rozprzestrzenienia się ognia na podczepione naczepy i stojące obok ciężarówki. W akcji trwającej ponad 2 godz. uczestniczyły 4 zastępy z JRG Augustów i 2 jednostki OSP z miejscowości Augustów-Lipowiec i Netta Druga.

Ofiara tlenku węgla

Ofiara tlenku węgla

27 października 2021 r. - Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie otrzymało z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o konieczności otwarcia drzwi w domu jednorodzinnym w gminie Konopiska w powiecie częstochowskim. W budynku znajdował się mężczyzna, z którym nie było kontaktu.

Pożar na plebanii

Pożar na plebanii

24 października 2021 r. - pożar drewnianej plebanii w Studzienicznej w powiecie augustowskim. Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godz. Uczestniczyło w niej 9 zastępów z PSP i 10 zastępów jednostek OSP.

Mocno powiało

Mocno powiało

Mocno powiało

21-22 października 2021 r. - po wichurach, które przeszły nad województwem wielkopolskim, straż pożarna interweniowała ponad 1900 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowali strażacy z Poznania i powiatu poznańskiego - blisko 260. Ratownicy wyjeżdżali najczęściej do złamanych drzew, powalonych gałęzi i uszkodzonych dachów, których na terenie województwa było blisko 200.

do góry