Śląscy strażacy mają nowego szefa

Kategoria: Aktualności

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak z dniem 17 grudnia 2016 r. powołał mł. bryg. Jacka Kleszczewskiego na stanowisko śląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Od 17 listopada pełnił on obowiązki śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Mł. bryg. Jacek Kleszczewski jest absolwentem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Służbę rozpoczął w 1999 r. w JRG 1 KM PSP w Częstochowie. Od 1 stycznia 2000 r. kontynuował ją w CS PSP, rozpoczynając od stanowiska dowódcy zastępu. Następnie był m.in. dowódcą sekcji oraz dowódcą kompanii szkolnej, a w czerwcu 2016 r. objął stanowisko zastępcy komendanta szkoły.

W 2010 r. mł. bryg. Jacek Kleszczewski brał czynny udział w akcjach ratowniczych: po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami (3 marca 2012 r.) oraz po zawaleniu się kamienicy w Katowicach przy ul. Chopina (23 października 2014 r.). Za ofiarność, odwagę i gotowość niesienia pomocy został wyróżniony przez wojewodę śląskiego i komendanta głównego PSP. Odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” (1998), brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” (2010) oraz brązowym Medalem za Długoletnią Służbę (2016).

fot. arch. KW PSP Katowice